Tallinn on asumas Ülemiste avamist toetama

Eelmise neljapäeval (23.jaanuaril) andis Tallinna Linnavolikogu liige Jüri Ennet volikogule üle eelnõu, mille sisuks on Ülemiste järve ümber liikumisvõimaluse tekitamine…

Minu arvates liiguvad asjad õiges suunas ja Jüri Ennet on algusest saadik Ülemiste järve avamisse positiivselt suhtunud. Paar tema toetavat mõtet, avaldatud eelmise aasta juunikuu Õhtulehes on siiani lingi all “Ülemiste” loetavad.

Tallinna linnavolikogule üleantud eelnõus soovib Jüri Ennet, et Tallinna linnavalitsus rajaks ümber Ülemiste järve nn Rahva Raja. Ega asjata öelda, et vahet pole, mis värvi on kass, peaasi, et ta hiiri püüab. Niisamuti võib lausa iga inimene Ülemiste järve kaldal liikumisele oma nime välja mõelda, aga põhiline on, et järve kaldal liikumine võimalikuks osutub.

Loodan, et linnavolikogus saab eelnõust kiiresti otsus ja juba järgmise aasta Tallinna linna eelarves nähakse ette ka vahendid otsuse elluviimiseks. See liituks kenasti Rae valla valmisolekuga Ülemiste järve kaldale promenaadi rajamist toetada.

Siinkohal on oluline rõhutada, et Ülemiste järve kaldal asuva tee avamine rahvale, mille eest mina võitlen ja nüüd ka Jüri Ennet, erineb oluliselt näiteks Indrek Tarandi ja Aivar Riisalu arvamusest, et järves võiks ujuda (ja mida kõike ujumise ajal veel teha…).  Rõhutan veelkord, et vette minek peaks joogiveereservuaaris olema keelatud ka edaspidi.

Ülemiste promenaad ja Enneti Rada joonistatud sinisega
Ülemiste promenaad ja Enneti Rada joonistatud sinisega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga