Rae valla valijamees

13.septembril 2016 valis Rae vallavolikogu Eesti Vabariigi Presidendi valimiseks Valimiskogus kaks esindajat, valijameesteks said Tõnis Kõiv ja Raivo Uukkivi.

Volikogu algas mõni minut peale poolt kuut volikogu esimehe Agu Laiuse eessõnaga, et tegu on erakorralise volikoguga, mis tuleneb vajadusest valida õigeaegselt esindajad Valimiskogusse, et Eestile saaks valitud uus president.

Tavapärane oli ka sünnipäevalaste õnnitlemine, seekord oli neid lausa neli: Tarmo Klaar, Krister Parbo, Harri Ambur ja Kaarel Kais. Kaarli puhul oli tähelepanuväärne, et just täna on tema sünnipäev. Palju õnne!

otol õnnitleb Agu Laius sünnipäevalist Kaarel Kaisi, taustaks presidentide fotod
Fotol õnnitleb Agu Laius sünnipäevalist Kaarel Kaisi, taustaks presidentide fotod

Sama tavapärane oli ka arupärimiste punkt, kus ikka sama küsija küsis jälle uued küsimused. Alustuseks oli soov teada saada möödunud jaanipäeval Jüris toimunud ürituse eelarve ja kulutuste kohta. Teiseks huvitas volinikku Spordikeskuse ruumides asuvad ettevõtjate, spordi toetajate reklaamid. Kolmandaks aga kordas volinik pöördumise kaudu üle Riigikontrolli aruande järeldused, millest on volikogus juba mitmel korral juttu olnud, aga ilma argumenteeritud vastuväideteta. Kokkuvõttes jäi kõlama, et opositsionääri arvates peaks nii vallavanem Mart Võrklaev kui abivallavanem Priit Põldmäe tagasi astuma (lisan siia omalt poolt, et koalitsiooni arvates on mõlemad teinud tublit tööd ja on hoopis tunnustust väärt).

Volikogu kinnitas ühepunktilise päevakorra ühehäälselt.

Volikogu esimees Agu Laius andis ülevaate senisest presidendi valimise protsessist ning tegi seejärel ettepaneku valida hääletamiskomisjon. Volikogu üksmeelsel toel said komisjoni liikmeks vallasekretär Martin Minn, volikogu sekretär Merike Sults ja abivallavanem Madis Sarik.

Seejärel oli kandidaatide esitamise aeg: volikogu liige Andrus Ansip esitas kahe koalitsioonierakonna poolt kandidaadiks Tõnis Kõivu ning volikogu liige Erika Popovitš Raivo Uukkivi. Mõlemad kandidaadid olid nõus kandideerimisega.

Salajane hääletus toimus 17.50-st kuni 18.08-ni, mille järel tuli komisjon hääletuskastiga saali, võttis sedelid kastist, luges tulemuse ette. Kuna ühele sedelile oli kaks risti tehtud siis loeti see kehtetuks. Ülejäänud volikogu liikmed aga jagunesid täpselt pooleks, 10 häält toetasid Kõivu ja samapalju Uukkivi. 

Seega olid Rae valla valijamehed selgunud ja volikogu selleks korraks lõppenud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga