Rae vald investeerib 10 miljonit aastas

Rae valla volikogu töötab praktiliselt valimisteni. Eelviimane volikogu istung toimus septembris ning oktoobris ootab ees selle koosseisu viimane. Eelarvestrateegia vajab arutamist, kinnitamist…

Kuna volikogu esimees Agu Laius ei viibi Eestis siis juhatas volikogu istungit aseesimees Kaarel Kais (väidetavalt teine kord kogu nelja-aastase perioodi jooksul).  

Hea tava järgi õnnitles ta kõigepealt sünnipäevalisi ning lilled sai Harri Ambur, kel oli lausa eile (esmaspäeval) sünnipäev. Teise sünnipäevalapse lilled jäid vaasi, sest teda ei olnud volikogu alguseks kohale tulnud.

Harri Ambur hetk peale lillede saamist, mis kohe tee vaasi tagasi leidsid.

Vabas mikrofonis sai sõna Aadi Potter, keda huvitas, et miks ei ole Jüris, koolini viiva tänava remont lõppenud ja miks see remont üldse nii kallis on?

Margus Laula esitas arupärimise Järveküla kooli vaegtööde kohta.

Indrek Uuemaa kurtis Rae Sõnumite pakkumise üle (võrdsetel tingimustel kõikidele erakondadele) avaldada valimisreklaami A4 mahus, et liiga kallis ning lisaks jõudis kurta veel revisjonikomisjoni töö ja paljude muudegi teemade üle.  

Kaarel Kais tänas volinikke talle osutatud usalduse eest ehk pea 4 a taguse valimise eest volikogu aseesimeheks.

 

Päevakord kinnitati ilma vaidlusteta.

 

1.     Rae valla 2018-2021 eelarvestrateegia arutelu. Ettekandja Tiit Keerma: strateegiaid on tehtud alates 2013-st aastast ning nad lähevad aasta-aastalt pingelisemaks. Elanike arvu kasv toob kaasa maksulaekumiste kasvu, aga ka surve investeeringuteks. Tulumaks on endiselt valla tulude põhiallikas, üle 60 %. Nii elanike arvu kui sissetulekute kasvutrendid on soliidsed, aga väheneva kasvuga. Kasvab ka riigilt saadav toetusfond hariduskulude katteks.

Investeeringute maht on suur – Järveküla ja Peetri lasteaiad, tänavavalgustus üldiselt sh näiteks Peetrisse LED valgustid 2019 a 0,5 miljoni eest, Peetri perearstikeskuse tarbeks 2019 1,1 miljonit omaosaluseks, Peetri kandi kooli ehituseks 2019-2020 kokku 10 miljonit jne. Kokku on valla investeeringute kava suurus on esimesel kolmel aastal ca 10 mlj aastas, keskmiselt.

 Volikogu andis parandusettepanekute esitamiseks tähtaja ning saatis eelarvestrateegia II lugemisele.

 

2.     Rae vallavolikogu 20.09.2016 vastu võetud määruse nr 59 „Rae Vallavolikogu tööst osavõtu eest makstava tasu suurus ja maksmise kord“ muutmine.

Opositsiooni esitatud eelnõuga soovitakse anda volinikele õigus kasutada 1 eurose tasu eest valla ujulat ja spordikeskust. Volikogu saatis eelnõu teisele lugemisele.

 

3.     Tänukirja andmine. Volikogu otsustas anda Vaida lasteaed Pillerpall direktorile Ülle Alliksaarele tänukirja pühendunud töö eest lasteaia direktorina 25 aasta jooksul ning panuse eest kogukonnaelu arendamisel.

 

4.     Tänukirja andmine. Volikogu otsustas anda Vaida Raamatukogu direktorile Reet Raudkepp’ile panuse eest Rae valla kultuurielu edendajana ja seoses 45.tööaasta täitumisega Vaida Raamatukogu juhina.

 

5.     Kohaliku omavalitsuse volikogu valimiseks jaoskonnakomisjonide koosseisude kinnitamine.

Volikogu kinnitas koosseisud, valimispäev on 15.oktoober 2017 ning esimene võimalus valida on 5.oktoobril 2017.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga