Peetri perearstikeskus

Neljapäeval, 10.novembril arutas Rae vallavolikogu sotsiaalkomisjon Peetrisse perearstikeskuse rajamist.  Kus me oleme ja kuidas edasi liikuda…

Rae vald on kiiresti arenev vald, elanike juurdekasv on ca tuhat inimest aastas. Vallas on kaks suuremat keskust, Jüri ja Peetri ning vallavalitsus taotles Euroopa Liidu toetusraha mõlemasse perearstikeskuse rajamiseks. Sotsiaalministeerium otsustas toetada vaid Jüri perearstikeskust, kus käib praegu töö sihiga saada valmis 2018 a keskpaigaks.

Peetri puhul tuleb aga mõelda teistele lahendusvõimalustele. Üks neist on kolmepoolne koostöö perearstide, Rae valla ja kinnisvaraarendaja vahel. Kõige aluseks on ettevõtjatest perearstide huvi Peetrisse perearstiteenust osutama tulla. Selleks tuleb luua ühine osaühing ja sõlmida vallaga eel-leping. Rae valla 2017-2020 eelarvestrateegias on arvestatud Peetri perearstikeskuse rajamisega, investeeringu kogumahuks on hinnatud 1,2 miljonit eurot ja valla osaks sellest planeeritud 300 000 eurot.

Kinnisvaraarendaja ülesandeks jääks omada maad ja võimekust ehitada sinna perearstikeskus, kus oleks lisaks perearstidele ruumid ka teistele vajalikele teenustele (näiteks apteek, hamba-arst, massaaziruumid jmt).

Peetri ja Järveküla tänane elanike arv (7000) ja kasvupotentsiaal (kuni 10 000) näitavad, et vaja on 4-5 perearsti, mis on ka keskuse jaoks optimaalne arv.  Tänasele sotsiaalkomisjoni koosolekule olid kutsutud kõik 32 Facebooki Peetri grupi kaudu väljaselgitatud perearsti.  Kohale jõudis vaid Katrin Akkel.

Kinnisvaraarendajatest on huvi üles näidanud Compakt Kinnisvara, kes jätkuvalt otsib head rakendust oma Peetri keskuse projektile. Samas on selge, et kinnisvaraarendajast partner tuleb niikuinii leida avaliku konkursi käigus, et saada parimad tingimused.

Hoolimata perearstide vähesest esindatusest oli tänane arutelu sisukas ja edasiviiv.  Töö jätkub nii volikogus kui valitsuses, et esimeses järjekorras leida asjasthuvitatud perearstid (Terviseameti ja perearstide seltsi abi kasutades)  ja seejärel kinnisvaraarendaja ning korraldada koostöö nii, et tulemuseks on kaasaegne ja ilus Peetri perearstikeskus.

Ülemiste promenaadi ja Peetri perearstikeskus on mõlemad perspektiivikad
Ülemiste promenaad ja Peetri perearstikeskus on mõlemad perspektiivsed

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga