Peasekretär valitud

Reedel, 10. veebruaril kell 12.19 kinnitas Reformierakonna esimees Hanno Pevkur haamrilöögiga juhatuse konsensuliku otsuse valida uueks peasekretäriks siinkirjutaja. Mis aga sellele eelnes ja mis järgneb?

Alustama peaks 1996. aasta maikuust, kus Reformierakonna Paide piirkonna üldkoosolek otsustas erakonna liikmeks vastu võtta kõrgharitud juristi, kes töötas Paide Piimakombinaadis. Liikmelisus registreeriti 4. juunil 1996 ja sellest ajast algas ametlikult poliitiline tegevus Reformierakonnas. 

1996. aasta sügisel valisid paidelased mind volikokku ja seejärel 14. novembril linnapeaks. Uuesti 1999. ja 2002. aastal. Erakondlikus mõttes mahtus sellesse aega Paide piirkonna (PKO) juhtimine ja esimest korda erakonna juhatusse valimine (1999-2001).  Kolmas erakondlik funktsioon – erakonna revisjonikomisjoni esimees, oli mul aastatel 2001-2003. 

Alates 2005. aasta kevadest sai minust Riigikogu liige ning sama aasta lõpust erakonna Järva maakonnaorganisatsioon (MKO) esimees. Riigikogu  periood kestis kokku kümme aastat (aastani 2015) ning selle aja sisse mahtus valituks osutumine ka erakonna juhatusse (2003-2005 ja sealt edasi alates 2007 kuni 2013, mil ma rohkem ei kandideerinud). Kokku seega 10 aastat.

2013. aastast keskendusin rohkem oma kodukandi Peetri aleviku küsimustele ja seega siis Rae valla poliitikale. Siit kasvas välja ka Ülemiste järve kaldale promenaadi rajamise idee, mis tänagi aktuaalne on, aga sellest lõpupoole.  Mind on valitud Rae vallavolikogu liikmeks ning juhin seal sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni. Erakondlikus plaanis aga olen Reformierakonna Rae PKO juhatuse liige ning esindaja Harju MKO-s. 

Olen kandideerinud kohalikel, Riigikogu ja europarlamendi valimistel ja seega erinevates aspektides poliitilist kogemust päris palju kogunenud ning see oligi Hanno sõnul üks argument minule ettepaneku tegemiseks. Ilmselt oli neid argumente veel, aga ei pea mina hakkama neid avama:) 

Minu jaoks oli tegemist seda tüüpi ettepanekuga, millest ei saa keelduda. Kui Eesti suurima parlamendierakonna esimees teeb sulle ettepaneku asuda peasekretäriks siis see kaalub üle praeguse juristitöö YourOffice kaasaegses büroos (Maksuameti turjal, nagu me naljatledes ütleme, sest asume Lõõtsa 8a VII korrusel ja Maksuamet on esimesed kuus korrust), kus on väga meeldivad kolleegid, head kliendid ning arendav juhtkond.  

Väga tähtis on abikaasa toetus ning see on mul olemas olnud juba 17 aastat:) ning oli ka selle otsuse tegemisel. 

Nii sündiski neljapäeva, 9.veebruari 2017 pärastlõunal otsus anda oma jah-sõna pakkumisele ning sealt edasi läksid juba protsessid käima.

Erakonna kontoris reedel, 10.veebruaril. Foto: Rain Hansen

Reedest, 10. veebruari lõunast algas üleminekuperiood, mille jooksul tuleb mul koos YourOffice kolleegidega leida meie klientidele sobivad lahendused edasiseks ning samal ajal vaikselt sisse elada peasekretäri kohustusse. Täiemahuline peasekretäri töö algus on 1. märtsil 2017. 

Eesti Reformierakonna jaoks on sihid paigas. Me anname oma parima, et meie tugev ja kogenud meeskond teeks sel sügisel kohalike omavalitsuste volikogude valimisel läbi aegade parima tulemuse ning kaugem siht on võita 2019. aasta Riigikogu valimised. Selleks tuleb palju tööd teha ning sõnastada ja välja pakkuda viisid ja lahendused, kuidas Eesti elu edasi arendada nii eraldi igas kogukonnas kui kogu Eestis. 

PS! Ülemiste promenaadist on aga valminud arhitekt Kersti Lootuse käe läbi eskiisprojekt ning selle ellurakendamine on sihitud Rae valla plaanidesse 2019-2020. Eskiisprojekti näeb siit

PPS! Ütlesin seda eile ka TV3 nohus vaevelnud reporterile, aga see ei mahtunud seekord veel eetrisse. Küll tuleb edaspidi:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga