Õlireostuse oht likvideeritud

Oktoobris said seitsme Harjumaa omavalitsuse elanikud oma postkasti mu kirja küsimusega, mis teid häirib? Vastuseid ootasin 1.novembriks. Rõõm on tõdeda, et juba on esimesed valupunktid lahenemas… Jüris elavat Heinarit häiris Ehituse teel asuvate garaaźide taga asuv isetegevuslik “õlivahetuspunkt“, kus oli silmaga näha nii õlireostus kui üldiselt möödunud aegadesse kuuluv väljanägemine. Heinariga “õlivahetuspunktis” kohtudes sain hea ülevaate probleemist ning sellestki, et tegu on reformimata riigimaaga.

Vaade Ehituse tänava garaazide juures asuvale kanalile
Vaade Ehituse tee garaazide juures asuvale kanalile novembri alguses

Tegin mitu fotot (neid näeb siit) ja saatsin probleemikirjelduse vallavalitsusele palvega kaaluda võimalusi olukorra lahendamiseks.

Vallavalitsus haaraski härjal sarvist ja lahendas olukorra parimal moel. Õliga reostunud pinnas korjati kokku ja viidi koos õlikanistrite ja filtritega ohtlike jäätmete konteinerisse. Loomulikult koguti kokku ka olmepraht, mis samuti leidis tee vastavasse konteinerisse. Õlivahetust võimaldanud paneelid tõsteti ühte virna ning allesjäänud auk täideti täitematerjaliga. Praeguseks on kõik juba kenasti lumega kaetud, aga peale tööde lõpetamist nägi pilt välja selline:

Ebaseaduslik õlivahetuspunkt on suletud. Foto: Rae vald
Ebaseaduslik õlivahetuspunkt on suletud. Foto: Rae vald

Mul on hea meel tänada Heinarit, kes õlivahetuspunktist mulle teada andis ning loomulikult Rae vallavalitsuse keskkonnavaldkonnaga tegelevaid ametnikke eesotsas vallavanemaga, kes olukorra operatiivselt ja mõistlikult lahendasid.

Rae vald on jälle parem paik elamiseks!

Endine õlivahetuspunkt värske lume all, 24.11.2014
Endine õlivahetuspunkt värske lume all, 24.11.2014

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga