Mäo on Järvamaa arengu võtmeks

Neljapäeval tutvus Riigikogu Reformierakonna fraktsioon Mäo ristmiku valmimise mõjudega piirkonna arengule, kus ilmes selgelt, et Mäo on ja jääb Järvamaa arengu võtmeks.

Tallinn-Tartu maanteel sõitvad inimesed ajast aega olnud Mäo ja Paide ettevõtjate ja teenusepakkujate kliendid olnud. Mujalt saabunud kliendi raha on ettevõtjatele hädavajalik täiendus väiksevõitu sisetarbimise kõrval. Toodete ja teenuste eksport on kogu Järvamaa arengu võtmeküsimuseks.

Mäo ristmiku valmimise järel jätkub arendustegevus selle nimel, et koha potentsiaal ettevõtluse arendamiseks saaks kasutusele võetud. Maaomanikud, maavalitsus ja kohalik omavalitsuse sihiks on leida Mäosse nn ankurinvestor, kelle ümber saaks hakata arenema väiksemad ettevõtted.

Maaomanikud vaatavad ootava pilguga riigi poole, et läbi erinevate toetusprogrammide taastuks võimalus taristu rajamiseks toetust taotleda. Esmajoones mõeldakse elektriühenduste ja vee-ja kanalisatsiooni võrkude peale. Kusjuures ei Mäo ega Järvamaa laiemalt ei taotle soodustingimusi vaid võimalust võrreldavates tingimustes konkureerida.

Minu arvates on vaja Mäo, Paide kui ka Türi pakutavad võimalustest, teenustest, kauplustest Tallinn-Tartu maanteel sõitjaile teada anda. Aastaid tagasi ei jätnud punane „Paide-Eestimaa süda“ ühtegi möödasõitjat külmaks.  Praegusel ajal vajame juba kaasaegseimaid lahendusi inimeste teavitamisel, mis tuleks ühiselt ellu viia. Mäo reisiterminal on ilmekas näide ühistöö kasulikkusest. Järvamaa omavalitsuste ühisel otsusel rajatud terminal on kasulik inimestele ja vajalik eeldus ka ettevõtluse arendamiseks.

Järvamaa vajab kõrgema palgaga töökohti, mis omakorda eeldab oskustööjõu olemasolu, kellele omakorda on vaja lisaks heale palgale ka toimivat sotsiaalset elukeskkonda, mille vältimatuks osaks on kvaliteetne haridus ja huviharidus lastele, toimivad teenused ja võimalused vaba aja veetmiseks.

Vajadus koostöö ja ühise tegutsemise järele on suurem kui kunagi varem. Maaomanike, ettevõtjate ja Paide vallaga on kokku lepitud, et järgmisena koostatakse Mäo arengustrateegia, et võimalikult palju kohalikke võtmeisikuid mõtleks kaasa ja koostaks muu maailma kogemust arvesse võttes strateegia edasiseks arenguks.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni väljasõidul Mäosse osalesid Jaanus Tamkivi (fraktsiooni esimees), Taavi Rõivas (Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees), Arto Aas (Majanduskomisjoni esimees), Peep Aru (julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimees), Kalle Jents, Aare Heinvee, Andre Sepp, Urve Tiidus ja Jüri Jaanson.

Mõned fotod veel:

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga