Ligi: Tõnis Kõiv seisab inimeste kodurahu eest

Põhiliselt Reformierakonna Harjumaa viie piirkonna liikmed esitasid mind kandideerima 1. märtsil toimuvateks riigikogu valimisteks Harju- ja Raplamaa ringkonnas. Üks esitajatest on Reformierakonna aseesimees ja rahandusminister Jürgen Ligi…

„Minu silmis on Tõnis alati töömees ja temasugustest on palju abi, mis jääb tihti märkamata. Mu eriline sümpaatia kulub talle selle eest, et ta oli esimene, kellega leidsin ühise keele müra ja muu inimesi häiriva vastastes algatustes, mida ta hiljem on tõhusalt vedanud. Hoolivus ümbritseva ja teiste kodurahu suhtes on Eestis hakanud lõpuks kanda kinnitama ja temal on selles väga väärt roll,“ märkis üks tema soovitajatest, Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi.

2011 aastal kandideerisime Jürgeniga koos Järva-ja Viljandimaal
Kui 2011 aastal kandideerisime Jürgeniga koos siis nüüd ta soovitab mind Harju-ja Raplamaale.

Minu esitajate seas on põhiliselt Rae, Jõelähtme, Kiili ja Padise valdade ning Keila linna reformierakondlased.  Olen oma kandidatuuri esitajatele kinnitanud, et näen riigikogus oma tegevuse eesmärgina Eestis elavate inimeste parema elukvaliteedi eest seismist.

Soovin, et Eesti oleks riik, kus inimesed üksteisest hoolivad, üksteist austavad ja kaasinimesi ei häiri. Häiringuid on aga inimeste elus praegu palju – häiriv müra, tööstusettevõtte levitatav hais, hoolimatus liikluses, internetis levivad vihakommentaarid jne. Kui soovime areneda väärikaks euroopalikuks riigiks, peab see asi muutuma ja seadusandja saab muutusi suunata. Iga inimene on väärt seda, et tema kodurahu austatakse, et teda asjata ei häirita, et ta saaks rahulikult oma perega aega veeta. 

Eesti-Šveitsi parlamendirühma esimees ning Parlamentidevahelise Liidu (IPU) Eesti delegatsiooni juht Tõnis Kõiv kuulub riigikogu keskkonnakomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni.

Eelmise aasta oktoobris valiti Kõiv Rae vallavolikokku ning ta on sellest ajast tegutsenud vallavolikogu keskkonnakomisjoni liikmena. Tõnis Kõiv on ka aktiivne Peetri Seltsi liige ning Ülemiste järve kaldale promenaadi rajamise idee algataja.

Kõiv oli aastatel 1996-2004 Paide linnapea ja töötas seejärel eraettevõtluses. 2007. ning 2011. aasta riigikogu valimistel valiti ta parlamenti Järva-ja Viljandimaalt.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga