Kloogaranna, Paekna, Kiili ja Jüri

Reedel oli võimalik ülevaadet saada elust erinevates Harjumaa paikades. Oli mida omavahel võrrelda ja kõrva taha panna…

Kui Padise valla FB grupis kurdetakse juba mõnda aega sügisese pimedusega aktiviseerunud varaste üle siis mitte kaugel Kloogarannas on elu tunduvalt turvalisem. Naabrid elavad sõbralikult kõrvuti, üksteist ei häiri, aga naabrivalve põhimõte siiski töötab ja ilmselt ka heidutab kurikaelu. Oma osa on kindlasti ka politseitööl  ning inimeste valmisolekul politseid aidata võitluses kuritegevusega. Kahtlaste autode ja inimeste ülesmärkimine,  neile tähelepanu pööramine, politsei informeerimine jmt on suureks abiks.

Tapvei katusel olev pilt on muutunud, on tekkinud uued, suunavad torud
Tapvei katusel olev pilt on muutunud, on tekkinud uued, suunavad torud

Kiili vallas Paeknas aga vaatasin üle kuidas on edasi arenenud juba suvel minuni jõudnud probleem, kus Tapvei puidutööstuse müra häirib lähedal elavat perekonda.  Kuna vahepeal olime rohkem suhelnud e-posti teel siis oli huvitav olukord oma silmaga üle vaadata. Puidutööstuses on rajatud müraekraan tootmises asuva müra-allika ümber ning katusel asuvate tsüklonitele on paigutatud uued otsad.  Häiritud majaomanik on aga oma pere kodurahu kaitseks asunud rajama päris hiiglaslikku tara.

Tara kõrgus on üle kahe meetri
Tara kõrgus on üle kahe meetri

Vähemalt visuaalse sideme võtab see küll tööstusega ära. Aga kas ka müra levikut takistada suudab?! Seda püütakse katse-eksimuse meetodi asemel selgeks teha tunnustatud müra leviku modelleerijalt töö tellimisega. Ikka ettevõtja ja elaniku koostöös, et tulemuse üle hiljem vaidlema ei peaks.

Väga positiivne üllatus minu jaoks oli Paeknas asuv autode remonditöökoda, kus päris tõsiseid off-road masinaid ehitatakse. Ikka päris tõsiseid:) Tublid mehed!

Tee, mida kaardil ei ole
Sahkari tänava, mida vanematel kaartidel ei ole
Sahkari tee keskpaik, tagasi tuldud teele vaadates
Sahkari tänva keskpaik, tagasi tuldud teele vaadates
Endised Kiili reoveepuhasti tiigid
Endised Kiili reoveepuhasti tiigid ehk Sahkari tee lõpp.

Kiilis tutvusin minuni jõudnud nn kommunikatsiooniprobleemiga. Nimelt ei olnud korralikku infovahetust Sahkari tänava ääres elava elaniku ja tee kasutamist korraldanud vallavalitsuse vahel. Nii pidigi elanik ise asuma nn liikluse korraldaja, tee parandaja jmt rolli, kahjustada saanud teeäärse kiviaia remontimine veel pealekauba. Töö ise (Kiili reoveepuhasti vanade settetiikide täitmine) oli ju vajalik ning seda ei vaidlustagi keegi. Niisamuti ei ole vaidlust selles, et kui tööd lõpuks läbi saavad (ei ole veel kõik lõppenud) siis loomulikult korrastab vald Sahkari tänava ja paigaldab tee algusesse nii tupiku kui täismassipiirangu märgi. Et “juhuslikke” veoautosid sinna koormaid maha poetama “ei eksiks”.

Päeva rõõmsaim pilt avanes Jüris, kus värskelt oli Jüri Gümnaasiumi juurde-ehitusena valminud Pallihall (mõne jaoks ka Rae Koss Arena). Suur valgusküllane spordisaal ning lisaks väiksemad treeningsaalid. Tunnustatud treeneri Raido Kodanipork käe all sõitsime JG Vil!Veixi rattatiimi meeskonnaga velotrenaźöörid “soojaks”.  Väga hea trenn oli, kaotas reede õhtuks kogunenud nädalaväsimuse täiesti ära:)

Laupäev aga tõi tuleviku koju kätte ehk siis TTÜ spordihoones toimus Robotex.

Kus midagi tähtsat toimub, seal ka Moldova suursaadik Eestis Victor Guzun kohal on:)
Kus midagi tähtsat toimub, seal ka Moldova suursaadik Eestis Victor Guzun kohal on:)
Tśehhi firma Merkur oli kohale toonud hulganisti huvitavaid konstruktoreid
Tśehhi firma Merkur oli kohale toonud hulganisti huvitavaid konstruktoreid
Merkuri esindaja Kriź oli väga huvitatud meie kooliõpilastele konstruktorite pakkumisest
Merkuri esindaja Kriź oli väga huvitatud meie kooliõpilastele konstruktorite pakkumisest

Kes meist ei oleks lapsepõlves konstruktoreid kokku pannud. Kui mikromootorid juba olid siis erinevatest liikumis-valgus-, kaugusanduritest ei osanud me unistadagi. Veel vähem arvuti abil masinate juhtimisest. Nüüd on see kõik olemas ja paistab lausa ideaalne tulevase inseneri “stardipakett“.  Pealegi on Tśehhis Merkuris toodetu hind tunduvalt konkurentsivõimelisem kui mõne maailmakuulsa kaubamärgi oma. Tasub kaalumist!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga