Järveküla koolist ja Spot of Tallinnast

Kaunid, kuigi lumeta jõulud on peetud ning aasta vahetatud. Uus aasta on juba toonud kauaoodatud lume ja külmakraadid ning igasugu ennustustest on õhk tiine. Kõige kindlam on ennustada plaanipäraseid asju…Kui eelmise aasta viimasel kuul sai selgeks, et Järveküla kooli hakkab Nordlini asemel ehitama hoopis Nordecon siis oli turvaline ennustada, et uue aasta algul ehitus algab. Nii see alanud aasta esimestel päevadel juhtuski.

Järveküla kooli ala novembris 2015
Järveküla kooli ala novembris 2015
Järveküla kooli ehitus jaanuaris 2016
Järveküla kooli ehitus jaanuaris 2016

Kuigi lisatud fotode tegemise rakurss on natuke erinev olnud siis on muudatus silmaga nähtav. Teravama silmaga vaataja näeb infotablool ehituse valmimise aega, mis ulatub oktoobrini 2016. Ehk siis jätkuvalt on laual tõsine küsimus kuidas lahendada vähemalt osaline kooli avamine õppetööks juba 1.septembrist 2016. Aga abivallavanem Madis Sarik (ja teisedki vallavalitsuse liikmed) on korduvalt lubanud anda oma parim, et kõik õnnestuks. Vt meeldetuletuseks novembrikuu volikogu ülevaate punkti 3.

Kui Järveküla koolist saab kindlasti lisaks haridusasutusele ka omamoodi vaatamisväärsus siis kohe seal kõrval asuv Elamusspordi keskus SPOT of Tallinn on seda juba täna. Siingi võib ennustada, et keskus avatakse pidulikult  2016 a veebruaris (nii on see plaanitud) ja saab väga populaarseks. Praegu käivad aktiivselt käivitamise ettevalmistused. Lihvitakse erinevaid protseduure, toimuvad proovipäevad, tutvustatakse koolidele koostöövõimalusi jmt. Kuna mul on olnud õnne keskust mõned korrad külastada siis julgen kinnitada, et üks ütlemata vägev asi on püsti pandud. Sportimisvõimalused on oivalised juba siseruumides, rääkimata õues olevatest. Soovitan lastevanematel SPOT of Tallinna FB lehel silma peal hoida, et teada, milliseid võimalusi saab lapsele pakkuda. Väidetavalt Põhjamaade suurim, Euroopa parim ning maailmas kaheksas. Vt ülevaadet Postimehes ning tutvu reeglitega:

Spoti kasutamise reeglid
Spoti kasutamise reeglid

Spot of Tallinn ei ole ainult noorukitele mõeldud, seal saavad oma esimese BMX rattaga sõidu ära proovida ka vanemad inimesed. Üks näide sellest on siin.

Kui veel ennustamise lainel jätkata siis väga turvaline on ennustada, et Eesti saab sel aastal uue presidendi, aga kas ka uue “esileedi”, seda juba nii kindlalt väita ei saa. Äkki jõuab Eesti hoopis järele Lätile, Leedule ja Soomelegi, kus on või on alles hiljuti olnud naissoost presidendid?! Kuidas oleks kõige korrektsem nimetada naispresidendi abikaasat? Esihärra?! Ameeriklased näiteks arvestavad sellega, et võib-olla tuleb Billi (Clinton) hakata kutsuma “First Gentleman”. Seda võib eesti keelde tõlkida kui esidzentelmen või esihärra. Ilmselt on vaja korraldada sõnaus uue sõna leidmiseks 🙂 Praegusele presidendile ja tema värskele kaasale soovin palju õnne!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga