Helkuripuust

Paljude Harjumaa elanike postkasti on potsatanud mu voldik, kus on muuseas lühidalt mainitud ka helkuripuud. Kuna voldiku võimalused on piiratud siis järgnevalt pikem ja põhjalikum ülevaade helkuripuu aktsioonist ning inimestest, kes sellega seoses tänu väärivad…

13.november 2014 avaldas Eesti elu rubriik Delfis loo Saue valla helkuripuust Laagris asuva rahvamaja ees.

Mu sõber Kristlin Kõrgessaar levitas seda FB-s kui head algatust, mis võiks järgimist leida ka Rae vallas.

Suhtlesin Rae vallavanemaga ning juba mõni päev hiljem jagatigi vallavalitsuse eestvõttel Rae valla erinevates külades, alevikes laiali üle 400 helkuri ning soovitati ka puude külge riputada. Helkureid annetasid ka ettevõtted ning jagama tulid appi vabatahtlikud.

Peetri bussipeatuse helkuripuu 15.novembril 2014
Peetri bussipeatuse helkuripuu 15.novembril 2014

15.novembril 2014 „kaunistasime“ helkuritega Peetri alevikus neli puud. Abiks olid külavanem Margus Laula ja Kadri Valdek ning Kadri Kaska.

16.novembril 2014 postitasin FB-sse üleskutse soovitusega levitada helkuripuu ideed ja seda ka praktikas kasutada (ehk helkurit võtta).

18.novembril 2014 võttis minuga ühendust Krista Laasi Kiilist, uurides, et kust oleks võimalik helkuripuu tarvis helkureid saada.  Selgitasin ning loomulikult viisin omalt poolt helkureid Kiili helkuripuu tarvis. Krista võttiski Kiili helkuripuu helkuritega varustamise enda peale ja tegi seda katkematult kogu talve jooksul. Suur tänu talle selle eest!

Luige helkuripuu kaunistajad Kaire Nuut ja abilised
Luige helkuripuu kaunistajad Kaire Nuut ja abilised

18.novembri hilisõhtul sai koos Aivar Sõerdiga ehitud üks helkuripuu ka Viimsis.

26.novembril sai esmakordselt ehitud ka Luige helkuripuu ja seda Kaire Nuudi abiga, kes soovitas konkreetset kohta ja tuli ise koos abilistega ka helkureid riputama. Kaire Nuut on kogu senise aja hoolitsenud selle eest, et Luige bussijaama juures asuv helkuripuu oleks helkureid täis. Suur tänu talle selle eest!

Peetri bussipeatuse helkuripuu Relika poolt ehituna
Peetri bussipeatuse helkuripuu Relika poolt ehituna

Samal päeval sai Krista Laasi eestvõtmisel ehitud ka teine helkuripuu Luigel.

Helkuripuid tehti ka mujal Eestis, eelkõige politsei eestvedamisel. Niisamuti märkasin uudistest Nõmme helkuripuu kohta käivat infot.

Detsembris, jaanuaris ja veebruaris siis neid helkuripuid jõudumööda ehiti ehk riputati helkureid juurde. Isiklikult võtsin oma hoole alla Peetri bussipeatuse juures ja Aruheina teel asuvad helkuripuud. Bussipeatuse helkuripuu külge aitas helkureid riputada Relika Vodja ning Aruheina puu juures olid mitmel korral abiks Kadri Valdek ja Triin Liik. Suur tänu abilistele!

Aruheina helkuripuu ehitud abiliste Kadri ja Triinuga
Aruheina helkuripuu ehitud abiliste Kadri ja Triinuga

Tellisin selleks otstarbeks tuhat kollast helkurit ning neist on praeguseks alles viiekümne ringis. Seega võib julgelt öelda, et minu helkurid + kõikide teiste asutuste ja ettevõtete antud helkurid kokku siis oleme viimaste kuudega loonud vähemalt paarile tuhandele inimesele võimaluse helkur võtta ja ohutumalt liigelda.

Suur-suur tänu veelkord kõigile, kes on helkuripuu aktsioonis osalenud, ka neile, keda mul praegu meelde ei tulnud otseselt nimetada. Helkuripuu aktsioon on olnud üldist heaolu ja turvalisust tõstev ning Eesti elu paremaks tegev. 

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga