Valitsust usaldatakse

Riigikogu enamus usaldas valitsust ehk siis lisaeelarve ja sellega seotud seadused võeti vastu.

Reedene erakorraline Riigikogu istung ei kestnud liiga kaua. Arupärimisi üle ei antud, rahandusminister sai kohe pulti minna ning asuda eelnõud tutvustama. Seejärel põhiliselt opositsiooni saadikute küsimused. Koalitsiooni liikmed olid eelarvega pingeliselt tööd teinud juba mitmeid päevi, et mitte öelda nädalaid. Valikud olid fraktsioonides põhimõtteliselt läbi arutatud juba eelnevalt, konkreetsed kärpekohad samuti. Küsimused küsitud, vastused saadud, aeg sõnavõttudeks.

Midagi positiivselt meeldejäävalt sõnavõtud küll ei sisaldanud. Pigem tuleb tunnistada, et eriti just suurima opositsioonierakonna poliitilise väitluse tase langeb. Kui ei suudeta vahet teha institutsioonil ja seda täitval isikul, siis ei ole midagi head lootagi.

Peaminister Andrus Ansip tegi lühikese lõppsõna ning palus Vabariigi Valitsuse esitatud lisaeelarvet toetada. Seda Riigikogu ka tegi.

Eesti riigi usaldusväärsust, mis on üks kindel eeldus majanduskriisi üle-elamiseks ja sealt valutumalt väljumiseks, sai jälle tugevdatud.

PS! Homme, "Tagasi kooli" päeval osalen Türi Gümnaasiumi algklasside aktusel ning annan tunni gümnasistidele.  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga