Ülemiste promenaadi eskiisprojekt tulekul

Rae vald sõlmis 16. juulil kuue ettevõtjaga koostöölepingu  Ülemiste järve lõunaküljele rajatava promenaadi eskiisprojekti tellimiseks. Koos projektiga valmib sügiseks ka visuaal…

Alljärgnevalt Rae valla pressiteade:

Ülemiste järve lõunaküljele planeerime ligi 1,5 kilomeetri pikkust järvepromenaadi, mis sobib nii jalutamiseks kui tervisespordi tegemiseks,” rääkis Ülemiste järve avamise eest aktiivselt seisnud endine riigikogu liige ja praegune Rae vallavolikogu liige Tõnis Kõiv, kes lisas, et loodetavasti lähiaastatesse  jääv järvepromenaad saab olema lisaväärtus ennekõike Peetri ja Järveküla elanikele, kuid loomulikult võidab sellest piirkond laiemalt.

Vallavanem Mart Võrklaev on juba varasemalt tunnustanud Kõivu initsiatiivi järve avamiseks elanikele ja samuti järvepromenaadi rajamiseks, kuid sel korral pälvis Kõiv vallavanema tunnustuse ka selle eest, et eskiisprojekti tellimine esimesele promenaadi lõigule on saanud nii valla kui vallas tegutsevate ettevõtjate ühisasjaks.

Kersti Lootus ja Mart Võrklaev 8.juulil Kurna oja ääres
Kersti Lootus ja Mart Võrklaev 8.juulil Kurna oja ääres, foto: T.Kõiv

Milline aga võiks olla ligi 1,5 kilomeetri pikkune mööda järve äärt kulgev rada kas alguspunktiga Leerimäe teest või Lääne teest Järvekülas kuni Kurna ojani, see saab selgemaks peale Eesti juhtiva promenaadide arhitekti Kersti Lootuse poolt kokku pandud eskiisprojekti 3D visualiseeringus.

„Esitamisküpse visuaali kohta saavad kõik huvilised võimaluse oma arvamust avaldada ning visuaal aitab põhiliselt väärkujutelmadest tulenevat vastuseisu inimeste lubamisele vee äärde muuta,” kõneles Kõiv lisades, et mida selgemaks saavad plaanid, seda vähem on põhjust karta  veekvaliteedi pärast.”

„ Mul on hea meel, et ka ettevõtjad on otsustanud elukeskkonna väärtust tõstvas projektis osaleda. Ilma nende kaasfinantseeringuta ei jõuaks me eskiisini nii kiiresti kindlasti,” kõneles vallavanem Mart Võrklaev.  Vallavanema sõnul on koostöös  maastikuarhitekt Kersti Lootusega  tehtud ära eeltöö ja vaadatud Ülemiste ümbrust selle pilguga, et kuidas siis oleks mõistlik rajada jalutusrajad järvevett igati kaitstes.

„Valla huvi on üheltpoolt kindlasti kaitsta väärtuslikku järvevett, kuid samas võimaldada elanikele ligipääs Ülemiste järve äärde,” resümeeris vallavanem.

Laam Kinnivara OÜ ja Energiamaja OÜ juhatuse liige Aivar Villemsoni sõnul on promenaadid ja terviserajad elukeskkonda väga oodatud. “Vaadates, kui hästi läheb sporditarvete müüjatel ning kui rahvarohked on tervisespordi üritused, siis vald on igati õigel teel, ” ütles Villemson.

Koostööleppe allkirjastamine Rae valla ja kuue ettevõtja vahel
Koostööleppe allkirjastamine Rae valla ja kuue ettevõtja vahel, foto: S.Heiberg

Koos Aivar Villemsoniga allkirjastasid koostöölepingu veel Maik Teiv ja Martin Lember Compakt Kinnisvara OÜ juhatuse liikmetena, Madis Mägi Hausers Grupp OÜ juhatuse liikmena, Andrus Uudmäe Sõpruse Majad OÜ juhatuse liikmena ja Marko Rink BlueSky Project OÜ juhatuse liikmena.

Eskiisprojekt valla ja ettevõtjate ühisfinantseerimisel valmib käesoleva aasta oktoobri lõpuks ning läheb maksma ilma käibemaksuta 4400 eurot.

Vaata ka Rae valla FB lehte ja Postimeest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga