Üks vastasseis lahenenud, teine aga ei lahenegi

Möödunud nädala Kellaviietee Roosna-Allikul, Koigis ja Eistveres oli eriline. Laupäevane Vallitorni külastus tavapärane, aga siiski pakkus üllatusi. Paides lahenes üks vastasseis, aga üleriigiliselt ei saa selgust enne valimispäeva.

Perearst soovitas mul eelmise nädala algul võimalikult vähe rääkida, et väike kurguviirus kiiremini taanduks. Aga ei ole ju võimalik valijatega kohtumist vaikides pidada! Ei pidanudki, pigem püüdsin ülejäänud osa päevast võimalikult vähe rääkida, et õhtuseks kaheks tunniks häält jätkuks. Jätkus ka ning mingit allahindlust me endale ei teinud. Tagasiside oli teenitult positiivne.

Laupäeval oli järjekorras kolmas Paide Vallitorni külastus varasemalt registreerunutega. Tuleb tunnistada, et külalised muudavad iga korra natuke eriliseks ja vähemalt seni ei ole mul veel igav hakanud. Pigem vastupidi. Igal korral on küsimused ja tähelepanekud erinevad, mis kõik ainult rikastab. Ootan huviga järgmist laupäeva.

Eelmise nädalal sai mulle teatavaks, et Paides on üks mitu kuud kestnud vastasseis ära lahenenud. Mäletate, et eelmisel aastal avalikustas Paide Spordihoone juht Jaan Arvola, et Paide linn on spordihoonele võlgu. Tüli tõusis suur, Arvolat süüdistati raha ebaotstarbekas kasutamises ja ta võeti kiiresti juhi kohalt maha. Täpset selgust spordihoone raha-asjades ei ole siiamaani.

Veebruari algul aga pilt selgines. Linnavalitsus loobus kõigist süüdistustest Arvola vastu ja maksis ära ennetähtaegse tagasikutsumise eest hüvitise, allkirjastati ka vastav kokkulepe. On ilmselt mõistetav, miks linnavalitsus ei ole kokkuleppest avalikkust teavitanud.  Minagi tõmbaks siia joone alla ja resumeeriks, et ilmselt oli Arvola tegevus spordihoonet majandades igati korrektne.

Mida päev valimistele lähemale, seda rohkem saame lugeda erinevaid ennustusi tulevase Riigikogu kohta. Olenemata sellest, kas meile meeldib seal kirjeldatu või mitte, on tegemist siiski mineviku põhjal tehtud järeldustega tuleviku kohta. Tegelik seis selgub 6.märtsi hilisõhtul, mitte päevagi varem.

Reformierakonnale ennustatav võit on suunatud pigem meie oponentide motiveerimiseks, reformikate sportlasliku pingutuse lõpetamiseks tükk aega enne finisit jne. Mitte ükski uuring ei suuda mõõta ühe konkreetse valimisringkonna kandidaatide aktiivsust, aga valimistulemusele avaldab see suurt mõju. Ükski avaldatud uuring ei mõõda isegi konkreetset valimisringkonda eraldi, maakonnast rääkimata.  Riigi peale keskmiselt kokku joonistatavad tulemused võivad olla “ilusad”, aga nende üks-ühele kopeerimine on enesepettus.  Tegelikult otsustab ikkagi valija, kes saab Riigikokku. Valija otsustab, mitte uuringufirma ega ajakirjanik ega veel keegi kolmas.

Valides minu poolt, võid kindel olla, et ei tule Sven Mikseri pakutavat:

– astmeliselt vaesustavat tulumaksu, mis viib iga töötegija ja palgasaaja rahakotist igal aastal tuhandeid eurosid;

– automaksu, mis tõstab nii uute kui kasutatud autode hinda tuhandete eurode võrra ja mõjub eriti halvasti maapiirkondade elanikele, kelle jaoks on auto hädavajalik tarbeese;

Valides minu poolt,

-jätkub Eestile edu toonud majandus-ja rahanduspoliitika,

– tulevad uued investeeringud, töökohad sealhulgas Mäo-Türi arenguruumi

– majanduse tõusuga kasvavad pensionid, toetused ja palgad

– Vanemahüvitise süsteem püsib ja kauaoodatud “ringiraha” lastele tuleb.

Ülaltoodu on vaid lühike näide vastasseisust Reformierakonna ja sotside pakutavate lahenduste osas. Kordan veelkord,  et valiku teeb iga inimene ise, valimispäeval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga