Ühistranspordis on korruptsioonioht suur

Soovitan nii riigikontrolöril kui õiguskaitseorganitel pöörata rohkem tähelepanu riigieelarvest doteeritava ühistranspordi riigihangetele ning hinna tõstmistele peale hanke toimumist.

Riigikogu reformierakondlasest liige Tõnis Kõiv soovitab nii riigikontrolöril kui ka õiguskaitseorganitel pöörata rohkem tähelepanu riigieelarvest doteeritava ühistranspordi riigihangetele ja hinna tõstmistele peale hanke toimumist.

 

«Igal pool, kus on tegemist kümnetesse miljonitesse küündivate riiklike dotatsioonidega, on huvilisi, kes selle summale pretendeerides on valmis kasutama ebaausaid võtteid,» teatas Kõiv.

 

Kõiv tõi näiteks, et Go Bus on Valgamaal kahtluse all altkäemaksu andmises ning teine suur osaleja maakondlikus bussitranspordis, riigikogu liikme Arvo Sarapuu omanduses olev Atko Grupp vilistab mitmel pool liiniveolepingutele ja esitab ultimatiivseid hinnanõudmisi.

 

«Üks ohukoht on riigihangete läbiviimine, aga teine, tähtsamgi veel, puudutab peale riigihanke võitu kontrollimatut vedajale makstava tasu tõstmist,» teatas Kõiv.

 

Järva- ja Viljandimaalt parlamenti valitud Kõiv juhtis tähelepanu asjaolule, et Järvamaal bussitransporti korraldav Atko Grupp on esitanud ultimatiivse taotluse, et kui liiniveo hinnad 1.jaanuarist umbes kolmandiku võrra ei tõuse, ta vedama ei hakka.

 

«Kui kehtestatakse uus hind, ei tahaks Valgamaa kombel küsida, et kas ja kellele maksti, et maksumaksja taskust rohkem dotatsiooniraha endale kahmata,» lausus Kõiv.

 

«Selle eest, et Atko Grupp veab reisijaid oluliselt vanemate bussidega, kui lepingus kirjas, on ettevõte juba kord leppetrahvi saanud,» lisas ta.

 

Järvamaal otsustab uue hinna üle Järvamaa ühistranspordikeskuse juhatus, mille koosseis 2006. aastal välja vahetati.

 

Kõiv meenutas, et ka õiguskantsler on hinnanud bussiettevõtja ja riigikogulase Arvo Sarapuu lähikondlaste aktiivsust Järvamaa ühistranspordikeskuse uue juhatuse moodustamisel korruptsiooniohtlikuks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga