Türi jaoks on positiivne plaan

Tänasel Tartu Ülikooli rektor Alar Karise ja Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kohtumisel selgus muuhulgas, et Tartu Ülikoolil on positiivne plaan Türi jaoks seoses kolledziga.

 

Kohtumine fraktsioonis lõppes tõdemisega, et ülikooli rektor kutsub
detsembri esimesel nädalal kokku laiapõhjalise nõupidamise Türi kolledži infrastruktuuri ja inimestega keskkonnahariduse andmise jätkamise teemal.

Nõupidamine toimub Tartus ning sinna on rektori kutsel oodatud teiste ülikoolide esindajad, omavalitsuse, maavalitsuse esindajad ning samuti asjasthuvitatud poliitikud.

Tartu Ülikool näebki võimalust jätkata Türil hariduse andmist põhinedes olemasolevale hoonestusele ja inimestele ning tuginedes laiapõhjalisele koostööle teiste õppeasutuste ning omavalitsustega, aga miks mitte ka ettevõtjatega ja riigi institutsioonidega.

Tervitan ülikooli rektori otsust, et lisaks ülikooli huvidele tuleb mõelda ka Türi valla ja laiemalt Järvamaa inimeste peale. 14 aasta jooksul on Türil investeeritud nii hoonetesse kui inimestesse ning seda ei saa lihtsalt maha jätta. Inimesed jäävad ju Türile ja Järvamaale alles.

’Tartu Ülikoolil on rahvusülikoolina tähtis roll ja vastutus ühiskonnas, see aga tähendab ka eeskuju andmist raskete otsuste langetamisel ja elluviimisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga