Töövarjuga neljapäev

Töövari on hea võimalus noore inimese jaoks käia kaasas ja jälgida, mida ühe või teise ametimehe töö endast kujutab. Nii laieneb silmaring ning on kergem elukutse valikul otsust langetada. Järgnevalt lakooniline kirjeldus varjutatud päevast.

Kui Paide Gümnaasiumi õpilane Eerik Toompeale saabus, oli minu tööpäev juba alanud. Nimelt jõudis Eerik lossi valvelauda kella 9.30-ks, aga juba pool tundi varem oli alanud Reformierakonna fraktsiooni kohtumine kaitseminister Jaak Aaviksooga. Kuid sai varigi veerand tunni jooksul kohtumisest osa.
 
Seejärel varjutas Eerik mind fraktsiooni koosoleku ajal, kuid kell 10 algava Riigikogu istungi ajaks pidi vari siirduma rõdule, aga mina alla saali. Naljatledes võib öelda, et vari venis siis ikka väga pikaks.
 
Peale istungi lõppu kiirustasime minu kabinetti, kus peale mõneminutilist e-kirjadele vastamist suundusime parlamendihoonest välja, Meritoni hotelli konverentsikeskusesse. Seal toimus rahvusvaheline konverents Alkohol Eestis – tarbimine ja mõjud. Peale registreerumist ning materjalide võtmist siirdusime saali, esimeses reas reserveeritud kohtadele. Olin just eelmisel õhtul saanud kutse osaleda konverentsi viimase osana toimuvas debatis ja seepärast olid ka istekohad valmis pandud. Kogu konverentsi aja kuulas hoolega pr Evelin Ilves, paariks ettekandeks tuli kohale ka EV President Toomas H. Ilves. Eeriku jaoks oli esimene kord näha nii lähedalt presidendipaari ja istuda neist ainult paar istekohta eemal.
Vaheajal pakuti kerget einet ning sai vestelda ajakirjanikuga. Ajakirjanik küll töövarju käest midagi küsida ei tahtnud.
Kui kell oli kaks läbi ja debatt lõppenud, lahkusime peale mõningast vestlust Presidendi kantselei töötajaga tagasi Toompeale. Kuna kergest einest ju mehed kõhtu täis ei saa, einetasime uuesti parlamendi söögikohas. Seejärel jäi tund aega tööks kabinetis. Mina tegelesin e-kirjadega, valmistusin õhtuseks Reformierakonna Järvamaa organisatsiooni üldkoosolekuks ja Eerik täitis töövarju ankeeti. Aeg lendas kiiresti, vähemalt minu jaoks küll.
Kolmveerand neli alustasime Toompealt sõitu Paide suunas, olles enne võtnud Eesti Loto kontori eest peale Riigikogu rahanduskomisjoni esimehe Taavi Rõivase. Töövari istus autos VIP-i kohal,
 
rahva teenritest riigikogu liikmed ees.
Töövarju päev lõppes peale viit, kui jõudsime Paidesse. Tema suundus oma teed ja meie jätkasime koos Taaviga sõitu Türile. Muusikakooli saalis ootas juba ees kohvilaud koos sünnipäevatordiga ning erakonna maakonnaorganisatsiooni üldkoosolek.
Kella kaheksaks oli koosolek lõppenud.
 
 
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga