Teeme ära 2014

Seekord toimus Teeme ära talgupäev teistmoodi ja tähistas lisaks üle maailma levinud traditsiooni seitsmendat aastapäeva ning Eesti Euroopa Liiduga liitumise kümnendat aastapäeva…

Esimene Teeme ära talgupäev toimus 2008 a mais ning sellest ajast alates on talgupäevad traditsiooniliselt toimunud maikuu esimesel laupäeval. Erilist rõõmu aga valmistab Teeme ärast alguse saanud Maailmakoristuse levimine üle maailma.

Trükkimise ajal oli riike 110, aga nüüd juba 111
Visiitkaardi trükkimise ajal oli Maailmakoristusega  ühinenud riike 110, aga nüüd juba 111

2014 a on juba 111 riiki liitunud Maailmakoristusega (World Cleanup) ning see on väga märkimisväärne saavutus. Sihiks on saavutada olukord, kus inimesed mõistavad, et prügi ei ole võimalik ÄRA visata, sest pole olemas sellist kohta kui “ära”. Prügi vajab käitlemist, mille eelduseks on tekkinud prügi asetamine õigesse kogumiskohta, ideaalis aga prügi võimalikult vähene tekitamine. Teeme ära kampaaniast alguse saanud Maailmakoristus viib inimesteni arusaama, et loodusesse visatud prügi tuleb inimesel endal kokku korjata. Seega ei ole mingit mõtet jäätmeid prügikastist mööda visata kui pead ise nad sealt niikuinii üles korjama. Eesti ja paljude teiste riikide näitel saab öelda, et see mõtteviis töötab ja inimesed muudavad oma käitumist.

Riigikogu valis 2011.aastal mind IPU  Eesti delegatsiooni juhiks ja sellest ajast kasutangi sellist nimekaarti
Riigikogu valis 2011.aastal mind IPU Eesti juhiks ja 
sest ajast uued nimekaardid

Alates 2011.-ndast aastast räägin seda juttu igale inimesele, kellega väljaspool Eestit olles nimekaarte vahetan. Kasutan  Teeme ära ja Maailmakoristuse logodega nimekaarti ning pean üheks oma ülesandeks hea Eesti asja levitamist.  Teeme ärast väljakasvanud Maailmakoristus seda kaheldamatult on. Kuna igal aastal lisandub Maailmakoristusega liitunud riike ning muutub ka kujundus siis tuleb igal aastal uued nimekaardid trükkida. Seegi vaid rõõm.

Peaminister Taavi Rõivas pidas avakõne 10 a tagasi istutatud kuuskede taustal
Peaminister Taavi Rõivas pidas avakõne 10 a tagasi istutatud kuuskede taustal

2014 a Teeme ära talgupäev möödus sel laupäeval RMK korraldatud metsaistutustalgul. Kõigepealt vaatasime üle 2004 a mais istutatud kuuseistikud Pajaka langil ning mitmed tolleaegsed istutajad imestasid puude kiire kasvu üle. Eks oma osa ole ka RMK heal tööl, sest Pajaka lanki on korralikult hooldatud. Mäletatavasti istutasid 10 aastat tagasi 10 000 Eestimaa inimest kokku miljon puud EL-iga liitumise puhul.  RMK kogub muide mälestusi 10 a tagusest puudeistutamisest, äkki lisad sinagi oma?

Kutsusime Taavi ka töö lõpus oma istutusvao lõpus tehtud pildile, poeg oli tormanud juba suppi sööma:)
Kutsusime Taavi ka töö lõpus oma istutusvao lõpus tehtud pildile, poeg oli tormanud juba suppi sööma:)

Kui Pajaka lank oli üle vaadatud, siirdusime mõni kilomeeter eemal asuvale Napanurga istutuskohale, kuhu järgneva mõne tunni jooksul said maha istutatud 4000 kuusetaime. Meie pere tööjaotus oli lihtne, mina kaevasin augu, abikaasa kandis istikuid ja andis pojale kätte, kes siis istiku mulda pani. Väga toredat tööd ei seganud ka ilm, mis vaheldumisi vihma, päikest ja isegi lörtsi sisaldas:)

Delfi uudisloo juures olevast galeriist näed rohkem pilte, kliki vaatamiseks siia

Suur tänu kõikidele talgulistele üle Eesti! Te muutsite paremaks mitte ainult oma kodukohta vaid tervet Eestit ning aitasite parandada ka maailma, veekord suur tänu!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga