Teehoiukavast Järva-ja Viljandimaale

Mööduva nädala neljapäeval kinnitas Vabariigi Valitsus teehoiukava, mis sisaldab investeeringuid teedesse ajavahemikus 2010-2013. Rahaga on kaetud Mäo ristmiku lõpuni ehitamine ning samuti Aruvalla-Kose lõigu neljarealiseks ehitamine. Korda saavad mitmedki Järvamaa ja Viljandimaa teelõigud.

Järvamaa teed
  
Veelgi konkreetsemalt sisaldab kinnitatud teehoiukava 8 mlj Reopalu ristmiku ehituseks ja 5,1 mlj krooni Kirna lõigu väljaehitamiseks 2010 aastal. Lõpuks ometi saab juba mitu aastat ehitatud Paide ja Türi vaheline lõik lõplikult korda. Loodetavasti likvideerivad teemeistrid ka olemasoleva kergliiklustee üleujutamise ohu Kirnas.
 
Teehoiukavaga on kinnitatud ka juba alustatud tööd Türi – Arkma teel, käesoleval aastal kulub sinna 22,9 mlj krooni.
 
Viljandimaa teed
 
Teehoiukava kohaselt kulub sel aastal Kalmetu-Viljandi lõigule 1,5 mlj krooni. Tegemist on suurema investeeringu ettevalmistamisega, sest 2011 toob juba 46,7 mlj ja 2012 aasta veelgi rohkem – 47,6 mlj krooni.
Viljandi-Rõngu tee Mustla asula vahelist teelõiku remonditakse sel aastal 25 mlj krooni eest.
Taari-Auksi ja Taari-Saarepeedi teelõikudelee investeerib riik nii sel kui järgmisel aastal 14 miljonit krooni, kokku siis 28 mlj.
Viljandi-Suure-Jaani teelõik saab 17,5 mlj krooni sel aastal ja sama suure summa loodetavasti ka 2012 aastal. Jaska-Aimla lõik 10 mlj krooni sel aastal ja sama suur summa peaks Jaska-Tääksi lõigule kuluma plaanide kohaselt 2013 aastal.
 
Tallinn-Tartu maantee
Teehoiukava kohaselt kulub sel aastal veel 199 mlj krooni Mäo ristmiku lõpetamiseks. Aruvalla-Kose teelõigu ehituseks on sel aastal ette nähtud 113,3 mlj krooni, järgmisel aastal 395,3 mlj ja 2012 aastal 400 mlj krooni. Lisaks uue tee ehitusele tehakse suuremat remonti Tallinn-Tartu maantee Mõigu-Vaida teelõigul ja lausa 13 mlj krooni eest.
Lisaks korda saavatele teedele annab riigi investeering inimestele ka tööd. Nii otseselt tee-ehitusel kui kaasnevalt tee-ehitajatele erinevate kaupade, teenuste pakkumisel. Jõudu tööle!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga