Reformierakonna volikogu

Ilmselt tuleb möödunud nädala tähtsündmuseks pidada laupäeval Tallinnas toimunud volikogu, kuigi toimus ju palju muudki huvitavat…

Reformierakonna volikogu ümber aga keerles parasjagu meediakära ning erinevaid arvamusi, õpetussõnu tuli siit ja sealt, Setust ja Saarest, Brüsselistki. Paljude “heasoovijate” soovitusi ei saanud siiski liiga headeks pidada, sest ilmselt ei olnud neid piisavalt infot ja/või suutlikkust mitut sammu ette mõelda või ei tahtnudki nad üldse head soovida.

Reformierakonna volikogu liikmed said pettuse uurimiseks loodud töörühma juhilt Väino Lindelt põhjaliku ülevaate toimunust, oma osa lisasid teised töörühma liikmed ning lisaks veel küsimustele vastamised.  Pilt sai ikka päris selgeks, kuidas täpselt identiteedivargused ja häältepettused toime pandi, iga maakonna kohta eraldi.

Oli päris selge, et mingit alust kahelda Reformierakonna juhatuse legitiimsuses tegelikult ei ole. Ka viie inimese kaasabil toime pandud hääletuspettus puudutas sedavõrd väikest arvu hääli, et see ei muuda rõhuva enamuse reformierakondlaste juhatuse valimistel antud hääli olematuks. Ausad hääletajad ei pea petturite pärast midagi uuesti tegema.

Kuna juhatus on legitiimne siis ei ole mingit põhjust ega vajadust ega võimalustki uue üldkogu korraldamiseks ja uuesti juhatuse valimiseks. Ei saa valida uut juhatust olukorras, kus juhatus on juba valitud ja volitused kestavad.

Öeldakse, et kui kokku saavad kaks juristi, siis neil on kahe peale kolm arvamust. Et erinevaid tõlgendusi Reformierakonna põhikirja ja laiemalt erakondade/mittetulundusühingute põhikirjaliste õiguste tõlgendamise üle vähem oleks, otsustas volikogu moodustada juristidest ja lihtsalt headest inimestest töörühma, mis lähima nelja kuu jooksul läbi analüüsib vajaduse põhikirja muutmiseks. Kui siis selgub, et on vaja midagi muuta, siis muudame. Esimene võimalus tekib selleks detsembri algul toimuva Jõuluballi ees ehk siis saab vajadusel üldkoosoleku kokku kutsuda.

Kokkuvõttes olen ma uhke Reformierakonna üle, et me selgelt ja ühemõtteliselt mõistsime hukka identiteedivarguse ja häältepettuse, et me viisime põhjalikult läbi uurimise ning avalikustasime kõik asjassepuutuvad materjalid, sealhulgas sisehääletusel osalenute nimekirjad. Mõnele hääletajale olla lausa kolme erineva inimese poolt helistatud ja uuritud, et kas ta ikka hääletas. Ehk siis tänu avalikustamisele toimus mitmekordne tsiviilkontroll, mis annab kindluse väita, et kõik rikkumised on avastatud ning saame juhtunust õppinuna edasi liikuda.

Järgmised sisevalimised Reformierakonnas toimuvad juba uut moodi, end saab tuvastada ainult ID või Mobiil-ID abil ning süsteemid saavad eelnevalt veel auditeeritud kah. Aga usaldus erakonnakaaslaste vahel ei kao kuhugi, ei tohigi kaduda. Üksikud petturid ei suuda kaotada usaldust erakonnakaaslaste vahel, sest sellel põhiliselt mõttekaaslaste ühendus põhinebki.

Vaata ka Postimehe ja Delfi fotograafide pilte volikogust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga