Rae vallavolikogu esimees ja aseesimees valitud

17.oktoobril 2021 valitud Rae vallavolikogu liikmed valisid 11.11.2021 toimunud istungil volikogu esimeheks Tõnis Kõivu ja aseesimeheks Mart Võrklaeva ning kuulasid ära vallavanem Madis Sariku tagasiastumispalve

Esimene volikogu on eriline ka veel selle poolest, et kutsutakse kokku valimiskomisjoni poolt ning seda juhatab kuni volikogu esimehe valimiseni valimiskomisjoni esimees.  Rae valla valimiskomisjoni esimees on vallasekretär Martin Minn. 

Põhimääruse kohaselt tuleb enne volikogu algust istungi juhatajale teada anda oma soovist sõna võtta. Kui jääd hiljaks, sõna ei saa.  Esimesel istungil oli sõnavõtjaid kaks – kõigepealt avaldas valimisjärgse aja kohta arvamust Ain Böckler ning seejärel andsin mina üle Reformierakonna fraktsiooni moodustamise otsuse. 14 Rae vallavolikogu liiget on otsustanud luua Reformierakonna fraktsiooni, valida esimeheks Tõnis Kõivu ning aseesimeheks Mart Võrklaeva. Fraktsioon loetakse moodustatuks otsuse avaldamisest volikogule. 

Lilled volikogu esimehele volikogu sekretärilt

Seejärel siis volikogu esimehe valimised. Kandidaate oli mitmeid (esitamine on osa mängust), aga kandideerimiseks nõusoleku andsid Tõnis Kõiv ja Raul Siem. Salajane hääletus tõi tulemuseks 13/11 ja volikogu esimeheks valiti Tõnis Kõiv. 

Häälte arvu kohta selgituseks, et kuna seekord puudus üks volikogu liige, siis oli kohal 24 25-st. Kuna puuduja oli Reformierakonna ridadest, siis saidki Reformierakonna valikud 13 poolthäält. 

Seejärel otsustas volikogu üksmeelselt, et aseesimehi võiks olla 1. 

Aseesimehe valimisel muidugi üksmeelt enam ei olnud, sest kandidaate oli rohkem kui üks. Salajasel hääletusel toetasid 13 volikogu liiget aseesimehe valimistel Mart Võrklaeva. 

Volikogu esimees ja aseesimees

Viimase päevakorrapunktina kuulas volikogu ära vallavanem Madis Sariku tagasiastumispalve. 

Volikogu võttis avalduse teadmiseks ja vastavalt seadusele täidab tagasiastunud vallavalitsus oma kohuseid kuni on ametisse kinnitatud uus vallavalitsus, mis on plaanis juba järgmisel volikogul. 

 

Volikogu ühispilt 

PS! Volikogu koosseisust tegime ka ühispildi, mis on ajakohaselt maskides. Lohutan neid, kes maski tõttu oma valitut ära ei tunne. Ärge muretsege, kui me kõik pingutame, siis kevadeks olukord koroonaviiruse levikuga seoses paraneb, piirangud vähenevad ning saame teha uue foto, kus kõigil näod maskivabad. 

PPS! Rae vallavolikogu valikud jõudsid ERR-i uudistesse, Postimehesse, Goodnews portaali ning Järva Teatajasse. Viimatinimetatud ajalehes avaldamise põhjuse leiab pealkirjast – Rae vallavolikogu esimeheks valiti endine Paide linnapea:)  Tuju tegi heaks küll:) 

2 thoughts on “Rae vallavolikogu esimees ja aseesimees valitud”

 1. Hea Tõnis

  Hetkel meenutab Rae volikogu oma valikutes 101% Tallinna eelmist volikogu, kus ka valimised võitnud erakond istutas kõik oma inimesed juhtivatelt kohtadele .
  Ja täpselt sama seis nüüd Rae vallas.
  Viisakas oleks aseesimehe koha valimistel toetada mõnda teist erakonda, mitte Refrormi kandidaati, rääkimata oma kandidaadi esitamisest.
  Huvitav oleks teada ja näha, kuidas hakkab nägema välja ühine koostöö erinevate osapoolte vahel valla ja selle kodanike heaks.

  1. Tere,

   täisvastutuse võtmine eeldabki juhtivate kohtade täitmist, sest vastutus eeldab õigust ja kohustust otsustada, et siis otsuste eest vastust kanda.
   Koostöö erinevate poolte vahel sõltub mõlemast poolest ning mina olen samuti väga huvitatud ja jälgin hoolega, kuidas erinevad inimesed käituvad, sest koostööd teevad ju inimesed.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga