Post-ACTA

Eesti vabaduse eest võidelnuid on tunnustatud, Võltsimisvastase lepingu arutelul uus lehekülg pööratud ning ühe maakonnalehe kauaaegne peatoimetaja astus vastu uutele väljakutsetele…

Riigikogu tunnustas Eesti vabaduse eest de facto võidelnuid. 41 saadiku esitatud eelnõule ühtegi muudatust ei tehtud ning enamus saalist hääletas poolt. Loodan, et paljud inimesed tunnevad end õiglaselt tunnustatuna.

Kaitseminister Mart Laar võib südamerahuga öelda, et kaks suurt eesmärki on täidetud: Eesti vabaduse eest võidelnuid on tunnustatud ja riigikaitse kulutused on kahe protsendini tõstetud. Parim aeg taanduda Riigikogu liikme rahulikuma ameti peale ning värske esimees Urmas Reinsalu valitsusse lasta.

Korteriühistutele uus seadus – kolmapäeval toimus Riigikogus Korteriühistute toetusrühma esimehe Margus Hansoni kokkukutsutud foorum. Tänased Korteriomandiseadus ja Korteriühistuseadus peaksid tulevikus asenduma üheainsa seadusega, mis kortermajades elavate inimeste ühist toimetamist reguleerib. Justiitsministeeriumis on ette valmistatud hea eelnõu, aga sellegipoolest kritiseerib Korteriühistute liit, et liiga keeruliselt on kirjutatud ja liiga palju muudatusi. Riigikogus toimunud arutelu oli rahulik ja konstruktiivne ning usun, et uus seaduse eelnõu saab paremaks kirjutatud veel enne parlamenti jõudmist. Viimase lihvi annab seadusele annab ikka Riigikogu kolme lugemise käigus.

Õnneks enam ei kohta avalikus meediaruumis inimesi, kes Võltsimisvastase lepingu müütidest räägiks. Arutelu on pöördunud oma õigele rajale ehk inernetivabaduste sisu üle tänapäeva maailmas. Arutelu lähtekoht on avaldatud mõttekoja Praxis veebilehel. Reedene kolleeg Taavi Rõivase (ELAK-i esimees) juhitud mitme Riigikogu komisjoni ühisistung Toompeal kestis rekordilised kolm ja pool tundi ning andis vastused kõikidele  põhilistele küsimustele. Kuna pea samal ajal toimus Eesti Liikumispuudega Inimeste liidu korraldatud tänuüritus Botaanikaaias siis jõudsin Toompeale ühisistungi lõpuks.

Kui on Võltsimisvastasele lepingule keskendumiseks abi vaja siis soovitan eelnevalt vaadata järgnevat videot.

Järva Teataja kaua-aegne peatoimetaja Arnika Tegelmanni viimane tööpäev oli selle nädala reedel. Viisteist aastat ajalehes, millest tervelt 13 aastat peatoimetajana on nüüdsest ajalugu. Kui üks uks läheb kinni siis mõni teine uks jällegi avaneb. Soovin  edu uutele väljakutsetele vastu astumisel!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga