Paide Püha Risti kiriku ümarlaua otsused

Kolmapäeva hommikul Paide raekotta laua ümber kogunenute ühine seisukoht oli, et Paide kirik tuleb lõpuni korda teha, mitte pooleli jätta.

Nii kohalikud inimesed kui külalised saaksid nautida ajaloolist Paide keskväljakut, mille lahutamatuks osaks on kirik, kus saab kuulata orelimuusikat, käia kontserdil või lihtsalt niisama jalga puhata ja mõtiskleda.
 
Volikogu esimees Ants Hiiemaa oli kohale kutsunud kirikuõpetaja ja koguduse juhatuse liikmed, linnavalitsuse liikmed, muinsuskaitse kohaliku esindaja, kultuuriministeeriumi asekantsleri ja allakirjutanu.
 
Fotodel Hiiemaa ja abilinnapea Sapp, asekantsler Pärn ja koguduse juhatuse liige Jalak.
 
Arutelule andis tuge teadmine, et kultuuriministeerium toetab kiriku renoveerimistöid kahesaja tuhande krooni ulatuses sel aastal, millele lisandub linna poolt nelisada tuhat krooni laenuraha. Nii on võimalik käesoleva aasta hädavajalikud tööd ära teha ning olla valmis tornikiivri remondi lõpetamiseks järgmisel aastal. Riigi toetus varasematel aastatel on lubanud kiriku avariilise laudpõranda vahetada välja põrandaküttega kivipõranda vastu.
 
Poolteist tundi kestnud arutelule aitas palju kaasa kirikuõpetaja Algur Kaerma poolt ettevalmistatud materjal: Rekonstrueerimise projekt 2007-2012 Eestimaa Südame Palve-ja Kultuuritempel. Projektid, ajakavad, kirjavahetus, meediakajastused ja fotod. Väga ülevaatlik ning projekti kulgu väärtustav materjal.
 
Ühiselt jõuti arusaamisele, et majanduslik olukord võib küll kiriku kordategemise ajakava pikendada, kuid mitte enneaegselt lõpetada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga