Müravastane võitlus käib

Paide Maxima müra kohta on antud lubadus, et hiljemalt suveks saab asja korda. Tallinna mürakaardi kohta ei ole ei linnavalitsus ega tööde teostaja midagi öelnud.

Müravastasest võitlusest

 

Paide Maxima müra sai murtud. Firma esindaja teatas peale probleemi avalikustamist, et hiljemalt käesoleva aasta juuliks paigaldavad nad kaupluse ventilatsiooniseadmete ümber sobivad müraekraanid. Seejärel peaks norme ületav müra barjääri taha jääma ning mitte häirima linnaelanikke. Õhku jääb küsimus, miks Paide linnavalitsus jättis tähelepanuta teabe, et müra ületab norme ja andis sellest hoolimata välja kaupluse kasutusloa.

 

Tallinna mürakaardiga on keerulisem. Sellest, mis valesti on, kirjutasin pikemalt arvamusloos, mis on seni avaldamist leidnud nii Postimees Onlines (13.03) kui Delfis (14-17.03). Tallinna mürakaardi suurimaks probleemiks võib pidada tulemust. Kui tulemus on valedele või ebapiisavatele andmetele tuginedes selline, et müra ei ole, siis ei muutu midagi. Puudub isegi võimalus, et elanike tervist kahjustava müra suhtes midagi ette võetakse.

Ootan huviga, kas Tallinna linnavalitsus linnaelanikke vaevava mure kohta midagi ütleb?! Ettepanek on tehtud – Tallinna mürakaart tuleb uuesti teha.

 

Tegelen teemaga edasi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga