Mürafoor ja peremess

Reedel sai Paide Ühisgümnaasium oma kasutusse mürafoori ning laupäeval toimus Jõhvis III peremess.

Mürafoor on lihtne enesekontrolli vahend, mõeldud eelkõige koolidele, aga sobib kasutamiseks ka ametiruumides. Teadaolevalt väsitab üleliigne müra inimest, tekitab stressi, alandab töövõimet jmt. Mürafoor annab lihtsa ja mugava võimaluse müra mõõta. Juuresoleval pildil on näha Paide Ühisgümnaasiumi direktori kabinetis pildistatud foor:

 Foor saab toitu vooluvõrgust. Keskel asub pööratav nupp, kust saab reguleerida müra algtaset. Kui ruumis on müra soovitud tasemel, põleb fooris roheline tuli. 10 dB suurune tõus paneb vilkuma kollase fooritule ning veel 10 dB lisaks sütitab punase tule. Kui foori all olevast nupust on peale keeratud heli, siis lisandub punasele tulele veel helisignaal. Foor tuleks paigutada klassiruumi õpetaja kõrvale, et lapsed näeksid ning saaksid reageerida foorituledele. PÜG-i direktriss lubas foori katsetada algklassides. Loodame, et lapsed on seejärel tunnis vaiksemad, omandavad paremini õpitavat ning on koolipäeva lõpuks vähem väsinud.

Laupäeval toimus Jõhvis järjekorras kolmas peremess, kus ka Reformierakond oma boksiga väljas oli. Kollaseid õhupalle märkasin juba kesklinnas, kui liikusin messi toimumispaiga Jõhvi kontserdimaja poole. Mida lähemale jõudsin, seda kollasemaks ümbruskond muutus. Messi käigus toimus pooleteise tunnine huvitav debatt hariduse teemal. Alustuseks arutleti kooliastumise katsete lubatavuse üle, seejärel kutseõppe tähtsuse, põhikoolijärgsete valikute vajalikkuse ja raskuste ning lõpuks jõuti lapsevanemate ja ka laste kohustuste ja vastutuseni koolis.

Reformerakonna boksi kõrval oli üleval valik toredatest joonistustest. Kas tunnete pildilolijad ära?!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga