Möödunud nädalast

Lisaks edasiminekule Ülemiste järve asjus võib möödunud nädalat päris rahvusvaheliseks pidada: Aserbaidzaan, Usbekistan, Taiwan, Ühendkuningriik. Aga kõigest järjekorras…

Esmaspäeva õhtul tähistas Aserbaidzaan oma riigi 95.ndat aastapäeva Lillepaviljonis. Arenev Kesk-Aasia riik on muuseas vägagi huvitatud Eesti e-lahendustest ning suursaadiku sõnul on neist abi mitte ainult inimeste elu mugavamaks ja avaliku sektori säästlikumaks muutmisel vaid ka korruptsioonivastases võitluses.

Neljapäeval toimus Põhjaka mõisas Maaspordikeskuse nõukogu koosolek, kus lisaks tavapärastele organisatsiooni aastakoosoleku teemadele räägiti järgmisest, järjekorras viiendast Maalehe maaldusturniirist, õpilaskodu valmimisest Koeru, Kaitseliidu plaanidest sõjaväe viievõistluse raja ehitamisest seoses maaspordikeskusega jmt. Juba üle viie aasta maaspordikeskuse asja ajamist on lõpusirgel. Kui Euroopa Parlament võtab järgmise perioodi EL-i eelarve vastu ja Rahvusvaheline Olümpiakomitee hääletab maadluse uuesti olümpia-alaks, on Koerul väga suured lootused maaspordikeskuse ehitamiseks vajalikud miljonid saada. Kui nüüd vald ka natukenegi pingutaks kodukoha arengu nimel, oleks eeldused veelgi paremad.

UK parlamendi liberaaldemokraatidest liikmed Toompeal
UK parlamendi liberaaldemokraatidest liikmed Toompeal

Pärastlõunal kohtusime kolleegidega Briti liberaaldemokraatidega. Arutasime nii Euroopa tuleviku küsimusi kui võimalusi liberaalse poliitika arenguteks nii Eestis kui Ühendkuningriigis. Tunniseks planeeritud kohtumine kestis pea poolteist tundi, aga huvitav oli. Loodetavasti vastastikku.

Reede õhtust aga mainiks ära kultuurilise elamuse Orient festivalilt, kuhu täiesti plaanimatult abikaasaga sattusime. Kõigepealt erutasid meeli Usbeki rahvusliku tsirkuse artistid, eriti köietantsijad. Kui üks neist Rotermani kvartali kõrgete majade vahel köiel turnides silmad kinni sidus ja kotti ronis siis seda kannatas veel vaadata. Kui aga järgmisena nelja-aastane Savarbek köiele ronis ja kõrgustesse tõusis siis seda oli liiga raske vaadata. Nii väike laps, nii kõrgel. Kas on ikka lapse huvidega on ikka arvestatud?!

Liikusimegi edasi festivalitelki, et nautida parem muusikat. Kahetunnise kontserdi esimeses osas esines Jabbar Gariagdi Mugam trio Aserbaidzaanist ja teisest osas Taiwanist pärit Sauniaw, Camake ja Taiwu lauljad.

Täisealine  kinniseotud silmadega ja kotti pugenud köietantsija
Täisealine kinniseotud silmadega ja kotti pugenud köietantsija
Taiwani ansambel mängis suuruselt kolmanda põlisrahva paiwanlaste muusikat
Taiwani ansambel mängis suuruselt kolmanda põlisrahva paiwanlaste muusikat

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga