Möödunud nädalast

Möödunud nädalasse mahtus palju erinevaid kohtumisi. Teisipäeval kohtumine lapsepõlve koolimajas ehk siis Koeru Keskkoolis. Nii minuaegsete õpetajatega, minu ajal koolis õppinutega, kes praegu õpetajad ning abiturientidega. Väga tore ja südantsoojendav kohtumine, lisaks sai ka mitmed teemad lahti räägitud. Neljapäeval sai Paides juttu puhutud korteriühistute esindajatega.

Eriti tihe päev oli reede. Hommikul osalesin Haigekassa nõukogu koosolekul, kus sotsiaalminister Aab sai nõukogult otsuse, mis lubab tervishoiutöötajatega järgmiseks kaheks aastaks palgaleppe sõlmida. Arutelu nõukogus kestis üle tunni, sest palgatõusu mõju 2008 aasta eelarvele ei olnud väga selge. Rahandusminister Sõerd jäigi lõpuni eriarvamusele. Kuid tervishoiutöötajate palgad tõusevad, streigioht on möödas ning loodetavasti saavad patsiendid paremini ravitud, teenindatud.

Praktiliselt kohe peale nõukogu koosolekut algas Eesti Päevalehe toimetuses ümarlaud Rahva tervise teemadel. Erinevate erakondade esindajad olid kokku kutsutud arvamusi avaldama, kuidas rahva tervist parandada. Kuigi rahva tervise puhul sõltub tervishoiust vaid ca 10-15 %, kippus arutelu vahepeal siiski liigselt arstiabi ja haigekassa teemadele keskenduma. Üle 50 % rahva tervisest mõjutavad eluviisid. Reformierakonnal on olemas reaalne plaan, kuidas inimeste eluviise tervislikumate suunas mõjutada. Spordirajatised, teavitustöö, ringiraha, isiklik eeskuju jne. Täpsemalt saab lugeda aadressilt www.reform.ee

Pärast lõunat oli Kuma Raadios otsesaade, kus sai räägitud nii maareformist ehk täpsemalt nn "maasiilude" ostueesõigusega erastamise korrast kui haridusest. Maasiilude erastamise korda on Keskkonnaministeerium juba üle aasta kokku kirjutanud ning selle aasta jaanuari viimasel päeval esitati lõpuks Vabariigi Valitsusele. Loodetavasti on kord hästi tehtud ning võetakse määrusena vastu.

Nädalavahetuse veetsime perega Narvas. Reedeõhtune minek oli päris karm. Lund sadas, temperatuur oli nullis, kolmel korral nägime värskelt kraavi lennanud autosid. Inimesed viga polnud saanud, autod olid ratastel, vilgutasid ohutuledega. Meie jõudsime tervelt kohale. Narva kandi potentsiaal on ikka suur küll. Kui tööstusmaastik välja jätta, siis on ju loodus päris ilus, eriti Narva-Jõesuus. Aga teenused on välja arendamata, just üldine infrastruktuur. Ilmekaks näiteks oli lumekoristus. Reede &o

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga