Ministrite vahetusest

Välisminister Urmas Paeti otsus (viimane neist) tekitas nii oodatud kui ootamatuid arenguid ehk siis ministrikohad ei jää kunagi tühjaks…

Tegelikult ei olnud Urmas Paeti Euroopa Parlamendi liikmeks saamisel mingit üllatust juba kevadest alates. Peale seda kui valijad andsid talle kolmanda hääletustulemuse Ansipi ja Kallase järel  oli ju selge, et rahvas uskus tema võimesse ajada Eesti asja Euroopa Parlamendis. See, et Urmas otsustamise võimalikult hiliseks lükkas, oli samuti mõistetav. On ju teada, et nii kui sa minekust teatad, alustatakse hoobilt uue ära arvamise mängu ja olemasoleva ministri tõsine edasi töötamine eriti võimalik ei ole. Otsustamise ping-pong  (reedene ei muutus laupäeval jah-iks) oleks võinud muidugi ära jääda, tekitas vaid asjatut lootust heale kolleegile Igor Gräzinile.

Üldiselt aga olin kevadest alates seda meelt, et kaua-aegne välisminister on ära teeninud uuele tasemele liikumise ehk Eesti esindamise Euroopa Parlamendis. Ka Eesti vajab rahvusvahelise välispoliitika tegijaid tublide põhjanaabrite kõrvale erinevatesse organisatsioonidesse ja kriisikolletesse ning Euroopa Parlamendist on need teed paremini valla kui Tallinnast. Soovin edu, Urmas!

Niisamuti olin juba kevadel arvamusel, et välisministri portfelli peaks üle võtma keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus.  Tema töövõime ja pühendumine ei jäta pisimatki kahtlust, et ta suudab kiiresti ühest valdkonnast teise liikuda. Pealegi on keskkonnaministri töös palju välissuhtlemist, mis kahetsusväärselt meie meediatarbija jaoks varju on jäänud. Paljud ajakirjanikud lihtsalt ei oskagi küsida ega kajastada, mis tööd tegelikult välisvisiitidel tehakse. Pealegi on meie välisteenistus (mõtlen nüüd juba kogu meeskonda) väga tubli. On minulgi erinevate kahepoolsete kohtumiste või IPU ürituste eel tulnud taustade avamisel Välisministeeriumilt abi paluda ja olen alati väga heal tasemel briifinguid saanud.  Niisamuti ei kõla sugugi tõsise kriitikana väide, et Keit ei ole Ukraina või Venemaa kohta oma arvamust avaldanud. Minu arvates on Eesti Vabariigi Valitsuse liikmetel neis küsimustes ühine arvamus ja siin ei olegi eripäraks kohta. Eesti saab silmapaistva välisministri, soovin edu Keit!

Keskkonnaministri kandidaadiks olid mul kevadel küll natuke teistsugused mõtted kui sügisel tegelikkuseks sai.  Samas andsin endale aru, et vahepealsed liikumised parlamendis olid kõik variandid ära kulutanud ning nii saabki staaźikast riigikaitsekomisjoni juhist Mati Raidmast järgmine keskkonnaminister. Tema asendusena tuleb aga parlamenti Tabivere vallavanem Kalmer Lain.

Keskkonna valdkonnas ootab otsustamist keskkonnatasude muutus lähiaastateks, niisamuti vajab lõpule viimist Nabala kaitseala, aga niisamuti vaja edasi viia jäätmereformi arutelu ning et puit taastuvenergia allikana ei jääks energiamajanduse arengukavas teenimatult eemale jne. Soovin jõudu Mati!

Viisin lasteaeda kastitäie legosid. Foto: E.Oras
Viisin lasteaeda kastitäie legosid. Foto: E.Oras

Esmaspäeval, 4.novembril avati Peetris Aruheina lasteaed ning suur hulk lapsevanemaid said juba järgmisest päevast oma lapsukesi uhiuude lasteaeda viia. Ka avamisel oli kõik väga ilus:), lisaks vallavanemale, volikogu esimehele ja maavanemale oli tervitama tulnud ka keskkonnaminister ning peaminister Taavi Rõivas oli saatnud õnnitlused kirjalikult.

Aruheina lasteaia kollektiiv perepildiks valmistumas
Aruheina lasteaia kollektiiv perepildiks valmistumas
Juhataja Kaia Randlaine on loonud hea meeskonna, toreda ja sõbraliku
Juhataja Kaia Randlaine on loonud hea meeskonna, toreda ja sõbraliku

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga