Maa kuulumine RMK-le aitab kaasa Ülemiste järve kallaste avamisele

Täna (teisipäev, 17.dets) teatas Tallinna linnavalitsus, et esitab volikogule ettepaneku taotleda riigilt Ülemiste järve ümbritsevat metsa munitsipaalomandisse. Tegelikult tuleks see mets aga hoopis RMK-le anda…

Ülemiste järve äärse tee avamine jalutajatele ja tervisesportlastele sõltub veeseaduse sätetest, vähem maaomaniku tahtest. Kuigi ka Tallinna linn ei ole otsesõnu järveäärse inimeste poolt kasutamise võimaluse vastu (tuginen siin linnapea paari kuu vanusele kirjalikule seisukohale), pean ma siiski otstarbekamaks, kui järve ümbritsev mets kuuluks riigile ja antaks pigem üle riigimetsa majandale ehk RMK-le.

RMK on hiljuti saanud riigilt Paunküla veehoidlat ümbritsevad alad, samuti kuulub RMK-le mitmeid kinnistuid Pirita-Ülemiste kanali ääres. RMK-l on küllaga kogemust, oskusi ja ressursse, et võimaldada inimestele looduses liikumist, sealhulgas Tallinna veehaarde alal, miks mitte ka Ülemiste järve kaldal. Lisaks kaob sel juhul kaob ka vähimgi alus vee hinna ja inimeste järve kaldal liikumise seostamise vahel. Sellist seost lihtsalt ei ole.

Ülemiste järv ja mets
Ülemiste järv ja mets ja kaldal asuv tee – tulevane promenaad.

Loodan, et Ülemiste järve ümbritseva metsa küsimuses langeb mõistlik otsus ning aitan sellele omalt poolt teemat lahti seletades igati kaasa.

Tallinna linnavalitsus teatas täna (17.12), et esitab volikogule eelnõu, millega taotleb munitsipaalomandisse kesklinna linnaosas asuvat 169 hektari suurust Vana- Tartu maantee 2a maatükki. Maatükk moodustab osa Ülemiste järve kaitseks loodud sanitaarkaitsealast koos piirneva rohealaga. Tallinna abilinnapea põhjendas maavajadust rangemate keskkonnanõuete ja teiste veeseadusest tulenevate piirangutega.

Sama uudis Postimehes

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga