Kokkuvõte 2018.aastast

Tööalaselt saab eelmise aasta jagada kolmeks, peasekretäri, juristi ja vallavolikogu esimehe perioodiks, lisaks veel muud rollid. Kokkuvõte samuti selles järjekorras…

Peasekretäri periood kestis märtsini, kuigi oli selge juba 2017 a detsembris, et ta lõpeb varem kui lepingus kokku lepitud. Teatavasti sai 2017 a veebruaris löödud käed kaheks aastaks, aga kui Hanno Pevkur 2017 detsembris avaldas, et soovib erakonna esimehe teatepulka üle anda Kaja Kallasele, oli selge, et minu peasekretäri aeg saab ka varem otsa. On kombeks, et uus esimees toob oma peasekretäri või siis annab avalikkusele teada, et soovib olemasolevaga jätkata. Nii erakonna rahastajad kui muud tegelased ootasid selget vastust ja kahjuks pidid seda ootama rohkem kui kaks kuud.

Seega ei olnud 2018 a kahel esimesel kuul millegi muuga tegeleda kui kulusid kokku tõmmata, isikuandmete kaitseks ette valmistuda jmt. Sisulisema poole pealt ellu rakendada põhikirjast tulenevat struktuurimuudatust, mis koondab erakonna piirkondlikud organisatsioonid senise maakonna asemel Riigikogu valimisringkonda, et paremini valmis olla valimisteks, hea tulemuse saamiseks. Ühtegi pikemat kokkulepet sõlmida ei saanud, sest oli selge, et mina 2019 Riigikogu valimiste tugimeeskonda ei moodusta ja iga vähegi tõsiseltvõetavam toetaja tahtis rääkida sellega, kes moodustab.  Etteruttavalt on hea tõdeda, et minu poolt 2017 a lõpus ettevalmistatud ja kokkulepitud plaan valimisvõla tasumiseks on tähtaegselt (2018 november) ellu viidud. Tubli töö! 

Minu peasekretäri aeg lõppes 9.märtsil toimunud juhatuse koosolekul ja sellele järgnenud üleandmise-vastuvõtmise protsess venis lausa õhtuni välja. Aga kõik sai kirja ning allkirjastatud. Täitmine muidugi nii sujuvalt ei kulgenud, aga mis siin ikka pärast kaklust rusikatega vehkida. Praeguseks on ju kõik siiski täidetud.

Youroffice juristi ajutine kabinet

Juristi periood algas 2.aprillist 2018, juriidiliselt korrektselt väljenduses muidugi jätkus, sest minu leping oli peatatud, mitte lõpetatud Youroffice büroos. Ees ootas juristide toetav meeskond ning meeldiv ja igati lahe kollektiiv laiemaltki (meil on veel raamatupidamine, personalitöö ja kontoriteenused, kokku üle 30 töötaja). Kuigi alguses ei olnud oma kabinetti ja pidin istuma koos kolleegiga suures ja enamuses mööblita ruumis, “kannatama” vaadet lennujaamale ja Ülemiste järvele siis meeldivad töökaaslased ja südamelähedane töö korvasid needki “kannatused”. Paari kuu pärast oli remont kontoris tehtud ja personaalne töökabinet koos uhiuute töövahenditega olemas.

Aknast näeb T 1-e ja merd. Kui kõndida koridori teise otsa, siis lennujaama ja Ülemistet.

Juristi töö on teatavasti klientide murede lahendamine ning enamus juhtudel ei ole kliendid huvitatud oma murede avaldamisest. Seetõttu ei ole võimalik juristi tööst liiga palju kirjutada. Küll aga pöörasin (klientide huvides loomulikult) palju tähelepanu mais rakendama hakatud isikuandmete kaitse üldmäärusele (tuntud kui GDPR). Septembrist hakkasin õppima isikuandmete spetsialistiks TalTechis ning detsembris sooritasin eksami tulemusele väga hea ning väljastatud tunnistuse kohaselt võin end andmekaitsespetsialistiks (DPO) nimetada. Isikuandmete kaitsmisel on paljudel veel pikk tee käia ning paljuski saab see tee alguse sinust (andmesubjekt), kes teadvustab oma isikuandmete privaatsuse tähtsust ja nõuab seda üha rohkem igaühelt, kellega ta oma andmeid jagab (või ei jaga).

Andmekaitsespetsialisti tunnistus

Rae vallavolikogus oli aktiivne terve eelmise aasta. Kuni oktoobrini volikogu sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni esimehena, septembrist lisaks fraktsiooni esimehe kohused ja alates oktoobrist volikogu esimehena. See sai võimalikuks Laine Randjärve kandideerimise tõttu Eesti Kontserdi (EK) juhiks ja tema vajadusest end selleks maksimaalselt ette valmistada. Seetõttu Laine astus volikogust tagasi ning tekkis vajadus uue esimehe valimiseks.  Arvan, et Laine tegi omalt poolt kõik, et EK juhiks saada ning oleks sinna ka väga hästi sobinud. Kadedus sai aga temast võitu ning sellest on kahju. Sotsiaal-ja tervishoiukomisjoni esimehe rolli panin maha ning komisjoni juhib nüüd Bärbel Salumäe.

Rae vallavolikogu esimehena kõnelemas valla aastapäeval Peetri koolis

Rae vallas on Reformierakond üpriski tugeval positsioonil ja seda paljuski seetõttu, et meie piirkonnajuhist vallavanem Mart Võrklaev teeb tublit tööd. Ei olnud ka Mardi eelkäijad kehvad, aga ilmselt tunnistavad nemadki, et Mart on oma tulemustega neist mööda läinud. Loodud on tugev meeskond ning tehtud töö tulemused ei ole jäänud valijatelegi märkamata (2017 a valimistel). Valijate toetus toob kaasa ka vastutuse ehk siis sunnib veel rohkem pingutama.

Minu juristitööga on seotud ka osalemine BNI (Business Network International) Tallinn North Star grupi tegevuses. Tegemist on ärikoostöövõrgustikuga, mis põhineb andjad võidavad (givers gain) põhimõttel. Eestis tegutseb kaks BNI gruppi, esimene (BNI One Tallinn) alates 2015.aastast ja teine alates 2017.aastast. jaanuarist 2019 olen BNI North Star Tallinn grupi juht (president) ehk kannan eestvedaja rolli. Kui on soov rohkem teada saada siis külasta meie veebilehte (http://bni.ee/tallinn-bni-north-star-tallinn/et/index) või tule külasta meie reedehommikust ärikohtumist.

Juuraga seondub ka üks mu kõrvaltegevustest, milleks on Väike-Peetri külaseltsi juhatuses kaasa löömine. Kahjuks on meie väike külaselts sunnitud juba aastaid kohut käima, sest pankrotti läinud ja sealt kompromissiga pääsenud endine kinnisvaraarendaja nõuab külaseltsilt muudkui raha. Üks rahanõudmise vaidlus sai eelmise aasta detsembris läbi, kohus tunnistas külaseltsivastase nõude täiesti alusetuks ja mõistis külaseltsile kokku välja üle 7000 euro kohtukulusid. Vaidlemist aga meil veel jätkub, sest kaks kohtuasja on veel käimas. Kogu nende vaidluse olemus on selles, et kunagi 2011 aastal võtsid meie asumi aktiivsemad kinnistuomanikud end kokku ning olles tüdinud olukorrast, kus arendaja ei suutnud katkematut vee-ja kanali teenust tagada, ostsid enampakkumiselt vee-ja kanalisatsioonitrassid ja asumi kolm tänavat (igasugu muid nõudeid ja kinnistuid veel pealekauba). Seejärel täitsime oma lepinguga võetud kohustused ning andsime vee-ja kanalitorud üle Elvesole, tänavad aga Rae vallale. Ei täitunud arendaja unistus kõigilt veeliitujatelt teistkordselt liitumistasu välja pressida või midagi muud taolist teha. Aga Eesti on õigusriik ja igaühel on õigus kohtusse hagi esitada. Ainult, et kolmandas kohtuasjas nõudis kohus arendajalt 2 400 euro maksmist kohtu deposiiti, et vaidlus üldse ette võtta.

Kannatlikkus ja visadus viivad sihile. Külaseltsi kannustab teadmine, et me võitleme kõigi meie asumi kinnistuomanike ühiste huvide eest.

Kõige eredamad mälestused eelmisest aastast on muidugi seotud perega, aga need on liiga isiklikud, et siin jagada.  Oli hea aasta:), nii tööalaselt kui isiklikus elus.

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga