Koalitsiooni üldkogu kajastamisest

Lugesin täna varahommikul Postimehe värsket numbrit. Huviga vaatasin, mida siis eilsest koalitsiooni üldkogust Toompeal ajakirjanik teada sai ja kirja pani. Kahetsusega pean tunnistama, et nii koalitsiooni üldkogust kirjutava artikli liid kui pildiallkiri on pehmelt öeldes eksitavad, et mitte öelda suisa valed

Ajaleht ütleb, et peaminister Ansip üllatas võimupoliitikuid uute andmetega. Tegelikult ei esitanud peaminister kohalviibijatele mingeid uusi andmeid. Uut infot andsid rahandusminister Ivari Padar ja temaga kaasas olnud kolm rahandusministeeriumi spetsialisti. Rahandusministeeriumi andmetele tuginedes said kõik koosolekul osalenud, sealhulgas ka peaminister teha järeldusi. Jah, osalejatele tulid nii mõnedki rahandusministeeriumi spetsialistide esitatud numbrid üllatusena, sealhulgas kohalike omavalitsuste laenude arvatust suurem suur mõju valitsussektori tasakaalule. Peaminister võttis küll arutelu kokku ning sõnastas ka koosoleku põhijäreldused. Õnneks on ajalehes need korrektselt kirjas. Aga, kordan veelkord, peaminister Ansip ei üllatanud võimuliitlasi mingite uute andmetega. Ei ole õige alahinnata Ivari Padari juhitud rahandusministeeriumi rolli riigi rahanduse kujundamisel, sealhulgas algandmete koondamisel.

Teiseks, pildiallkiri ütleb, et reformierakondlased keeldusid arutamast tulumaksu langetamise küsimust. Eilsel koalitsiooni koosolekul ei arutatud tulumaksu küsimust üldse. Teema tõusis koosoleku lõpus üles vaid hetkeks, kui Laarilt küsiti IRL-i seisukohta tulumaksulangetamise küsimuses. Laar pareeris küsimuse kiire vastusega, et kuna sellist ettepanekutki pole tehtud (tulumaksu langetamise lõpetamiseks), ei ole ka IRL-il seisukohta ja siin ei olegi midagi arutada. Seega ei arutatud eilsel koosolekul tulumaksu langetamise peatamist, kuna sellist ettepanekutki ei tehtud.

Eilne koalitsiooni üldkogu kandiski rohkem rahvasaadikutele informatsiooni jagamise funktsiooni. Saime kinnitust veendumusele, et valitsus töötab, sealhulgas ka riigieelarve tulude kasvu kahanemise tingimustes.  

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga