Keskkonnakomisjoni esimees valitud

Täna sai Riigikogu keskkonnakomisjoni uueks esimeheks Erki Nool, ase-esimehena jätkab Karel Rüütli…

Tegelikult toimus põhiline võitlus päev varem IRL-i fraktsioonis, kus toimunud komisjoni esimehe kandidaadi kandidaadid fraktsioonikaaslaste toetust püüdma läksid. Huvilisi oli mitmeid, aga lõpuks jäid sõelale Annely Akkermann ja Erki Nool. Sellest võitlusest väljuski Nool võitjana, kogudes rohkem toetushääli.

Komisjoni esimehe valimine oli salajane. Foto:V.Korb
Komisjoni esimehe valimine oli salajane. Foto:V.Korb

Kuna keskkonnakomisjonis oli varasemalt 10 liiget ja hääled jagunesid koalitsiooni, opositsiooni vahel võrdselt siis suunati värskelt Riigikogu liikmeks saanud Kaja Kreisman keskonnakomisjoni liikmeks. Nüüd on koalitsioonil jällegi ülekaal ja nii saigi tänasel  istungil toimuda kuiv protseduur: lühikesed kõned Noolelt ja Rüütlilt ning hääletustulemus 6:5. Nool esimees ja Rüütli ase-esimees. Säilis hea valitsemise tava juurde käiv jaotus, et minister on ühest erakonnast, vastava valdkonna komisjoni esimees koalitsioonipartneri esindaja ja komisjoni ase-esimees opositsiooni esindaja.

Keskkonnakomisjoni töö jätkus uue jahiseaduse aruteluga, kuulasime maaomanike ja jahimeeste esindajaid ning selgitusi jagas keskkonnaministeeriumi asekantsler. Mõlemad pooled pingutavad, et parlamendi keskkonnakomisjoni ette laotuks põhilised vaidluskohad, mis eelneva nelja aasta jooksul on puudutamist ja ka kokku leppimist ehk kompromisslahenduse on leidnud. Jahiseaduse esimene lugemine toimub juba homme, 23.jaanuaril.

Tõnis Kõiv ja Erki Nool 2012 a oktoobris Quebecis.
Tõnis Kõiv ja Erki Nool 2012 a oktoobris Quebecis.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga