Jõulurahu ja uued raketid

Lucia tuli reedel poole seitsme paiku Rootsi saatkonnas, Saksamaa on lootusrikas, aga Venemaa kardab jätkuvalt Euroopat, sh meid. Kolmas advent tuli aga sellegipoolest, koos lume ja sellele järgnenud eakate peoga…

Lucia tulek Rootsi saadiku residentsis 13.detsembril
Lucia tulek Rootsi saadiku residentsis 13.detsembril

Parema arusaamise huvides olgu täpsustatud, et Rootsi suursaadik Anders Ljunggren oli reede õhtuks kutsunud kokku hulga inimesi tähistama Lucia saabumist ehk luutsinapäeva. Eesti rahvakalendri kohaselt on 13.detsembril kõige pikem öö ja sealt edasi hakkab juba grammikese valgemaks minema. Kõige levinum on Lucia päeva tähistamine rannarootslaste aladel ning siit ka selge seos Rootsi saadikuga. Lucia saabuski laste laulude saatel.

Saksa suursaadiku sõnul ei olnud reede õhtul veel selge, kas Saksamaa saab suure koalitsiooni või mitte. Läbirääkimised on kestnud pikalt (valimised toimusid septembris) ning erakonna lõhenemise vältimiseks otsustasid Saksa sotside juhid korraldada erakonnasisese hääletuse uue koalitsiooni poolt või vastu. Sisehääletus lõppes reede õhtul ning hääletustulemused selgusid laupäeva pärastlõunal. Kuigi ennustused olid pigem 60/40 uue koalitsiooni kasuks siis laupäeval selgunud 74 %-i  jah andis oodatust kindlama aluse suurele koalitsioonile. Seega saab Saksamaa uuel nädalal  “uue” kantsleri (Angela Merkel) ja uue valitsuse. Tugev Saksamaa on kasulik Euroopa liidule ja ka Eestile.

Venemaa kardab aga jätkuvalt Euroopat ja uue Hitleri teket. Aga isegi nende saatkonna endise riigijuhi nimega töötajal oli raske leida põhjust, miks peaks naaberriigi kodanikud pidama Eestit oma vaenlasteks. Suurtele riikidele ja rahvastele sobivad ikka samas liigas vaenlased, mitte sada korda väiksemad (Venemaal üle 140 mlj elanikku, Eestil alla 1,4 mlj). Kaliningradi oblastisse uute rakettide paigaldamine aga räägib selget keelt, millisest maailmakaarest ohtu tunnetatakse. Kuhu see rusikatega vehkimine rahumeelsete eurooplaste eest viib, eks me näe. Ukrainas näiteks.

Peetri seltsi korraldatud eakate pidu, esineb ansambel Kuldne Õhtupäike.
Peetri seltsi korraldatud eakate pidu, esineb ansambel Kuldne Õhtupäike.

Pühapäeval tuli ootamatult (või siiski oodatult?!) maha lumi ja muutis olemise detsembrikuiseks, kolmandale advendipäevale sobivaks. Korraldasime Peetri seltsiga Peetri, Järveküla ja Mõigu eakatele jõulupeo Peetri koolis. Hoolimata äkki saabunud lumest ja libedusest tuli üle paarikümne väärika inimese nautima kohvi/kringlit ning head muusikat laste ja ansambli Kuldne Õhtupäike esituses.

Kui pidu sai läbi ja korraldajate kohustused samuti täidetud, oli juba parajalt hämar. Seda parem oli ühiselt koduaias eelmisel päeval kaunistatud kuuske imetleda ning küünlaid põletada. Jõgeval kuulutati jõulurahu välja ja eks ta enam-vähem selleks ajaks Tallinnasse jõudiski:)

Koduaia jõulukuusk
Koduaia jõulukuusk
Tabasin hetke, kus korraga kaadris nii jõulukaunistused kui kõnniteed lumest puhastav abikaasa:) Kui kaunis foto:)
Jõulukaunistused ja kõnniteed lumest puhastav abikaasa:) Kui kaunis foto:)

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga