Häirimine on keelatud

Uue Korrakaitseseaduse jõustumisega on palju räägitud tekkinud vabadusest tarvitada alkohoolseid jooke avalikus kohas. Vähem aga räägitakse, et enam ei tohi teist inimest häirida, mis on uue seaduse aluspõhimõte…

Kõige olulisem Korrakaitseseadusega tulnud muudatus on, et teist inimest ei tohi häirida. Tegu on aluspõhimõttega, millel põhineb elukvaliteet kodanikuühiskonnas. Igal inimesel on täielik vabadus oma õiguste realiseerimiseks talle sobival moel kuni piirini, kus ta põrkub teise inimese samasuguse vabadusega.

Alkoholi tarbimine avalikus kohas on jätkuvalt keelatud kui sellega seoses häiritakse teisi inimesi, sest häirimine ei ole lubatud. Avalikus kohas alkoholi tarbimist tuleb vaadata häirimise võtmes. Kui kedagi ei häiri siis miks peaks seda keelama?! Kui aga alkoholi tarbimine avalikus ruumis toimub häirival moel siis tuleb sellele reageerida, häirijatele öelda ja lõpuks politseisse helistada. Ühiskond muutub paremaks kui igaüks meist vajadusel oma panuse annab.

On veel vara hinnata, kas Eesti ühiskond on valmis suuremaks hoolivuseks ja teiste inimestega igapäevaliseks arvestamiseks. Tavaliselt oodatakse vähemalt aasta, enne kui hakatakse muudatuse tulemusi analüüsima ja selle põhjal siis järeldusi tegema. Ka Korrakaitseseaduse puhul ei tasu teha ennatlikke samme.  Mina usun inimestesse ja nende soovi elada homme paremini kui täna.

Teiste inimeste häirimine on keelatud ja mittehäiriv alkoholi tarbimine lubatud.

Rohkem hoolivust ja teiste inimestega arvestamist!

Tõnis Kõiv

Häiriva müra vastane

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga