Tänane päev rõõmustas huvilisi uudisega, et Järvamaa Haigla alustab koostöös Tallinna tervishoiu kõrgkooliga hooldustöötajate kaheaastast töökohapõhist kutseõpet.
Praktikas tähendab see, et haiglas asub õppima 15 töötavat hooldajat, kes kahe aasta jooksul omandavad uusi teadmisi ja täiendavad oskusi hooldustöötaja õppekava alusel.
Samal ajal on Järvamaa Haigla poolt esitatud sotsiaalministeeriumile taotlus uue hooldushaigla ehitamiseks praeguse sünnitushaigla kõrvale. Juurde-ehituses tekiks 24 uut hooldusravi kohta ning arusaadavalt on sinna vaja ka värskelt väljaõppe saanud töötajaid. Uued ruumid, uus inventar ja värskelt väljaõppe saanud töötajad – ideaalne kombinatsioon, mis peaks rõõmu tooma kõigile järvakatele.
Sotsiaalministeeriumi menetleb esitatud taotlusi ning arusaadavalt teeb oma tööd põhjalikult, küsides lisaküsimusi ja saades põhjalikke vastuseid. Loodetavasti jõuab ministeerium oma tööga ühele poole juba mõne nädalaga ning ideaalselt juhul saab juba järgmisel aastal ehitama hakata. Eeldusel muidugi, et taotlus positiivse otsusega päädib.
Haiglaga seoses on veel üks huvitav omapära. Inimesed, kes on Järvamaa tervihoiuteenusega kokku puutunud, käituvad kahte moodi. Osa kiidavad ja teevad seda oma nime all ning avalikult. Teine osa aga kritiseerib anonüümselt kuskil kommentaariumis. Kahjuks ei ole negatiivsest tagasisidest kasu kui ta ei jõua teenuse osutajani. Järvamaa Haigla kodulehel on lingi all kontaktid täiesti olemas võimalus saata küsimusi või ettepanekuid haiglale, kusjuures oma nime ei pea lisama. Võib-olla tuleks kohe avalehele panna suurelt vilkuma reklaam kirjaga „ Tagasiside“.
Järvamaa Haiglas töötavad inimesed, kes soovivad pakkuda parimat patsientidele. Tagasiside nende töö kohta, olgu positiivne või negatiivne tuleb alati kasuks.