Euroopa parim Järvamaal

Möödunud nädalal võttis Riigikogu muuhulgas vastu Allikakaitse seaduse, Reformierakond pidas Tartus volikogu ning Euroopa parim rahandusminister Jürgen Ligi kandideerib Järva-ja Viljandimaa valimisringkonnas.

Neljapäeval võttis Riigikogu vastu allikakaitse seaduse. Meedia on seadusele külge kleepinud muuseas sildi, et ajakirjanduse suhtes tahetakse rakendada ennetavat trahvimist. Õnneks aga ei ole seaduse tekstis kunagi midagi sellist olnud ja ka seaduse autoriks olev justiitsministeerium ei ole mingist ennetavast trahvist kunagi rääkinud. 

Allikakaitse seaduse kohaselt saab kohus toimepandud õigusrikkumise eest õigusrikkujalt välja mõista kannatanu kasuks moraalse kahju hüvitamiseks kahjuhüvitise, mille suuruse kindlaksmääramisel saab kohtunik lähtuda lisaks muudele argumentidele ka eesmärgist, et õigusrikkuja tulevikus ei paneks toime analoogilisi õigusrikkumisi.

Neljapäeval saime Äripäevast lugeda, et Jaanus Rahumägi on rikas mees kuna ta puhkab päikeselises Kreekas kauni vaatega suvilas ja sõidab dziibiga. Poole päeva peale selgus Postimees onlinest,  et tegelikult on Jaanusel hoopis naine rikas?! Mine võta kinni, aga uudist kui palju ja kadedust veelgi rohkem.

Reede oli sündmusterohke päev. Hommikul pidasin Paides ettekande eakate toimetuleku suurimatest probleemidest, lõuna ajal tervitasime koos Andres Jalakuga kodanikupäeva ja kooli sünnipäeva puhul Paide Gümnaasiumi gümnasiste ja vilistlasi. Väga meeldiv oli kuulda, et enamus neist õpib kõrgkoolis esimese valikus olnud erialal ning on oma praeguse eluga rahul. Nad on saanud Paidest hea hariduse.

Õhtul osalesin TÜ Türi kolledzis emakeelse ülikooli aastapäeva tähistamise aktusel. Kuna samal päeval otsustas Tartu Ülikooli nõukogu vaatamata kõigile pöördumistele ja palvetele siiski lõpetada alates 1.septembrist 2011 Türi kolledzi tegevuse siis oli aktus vägagi kurva alatooniga.

Leppisime volikogu esimehega kokku, et on vaja kindlasti enne 10.detsembril Tartus toimuvat ümarlauda kokku saada asjasthuvitatud Järvamaa inimestega, et välja mõelda ja läbi rääkida meiepoolne plaan edasiseks arenguks.

Laupäeval toimus Tartus Reformierakonna volikogu, kus arutasime läbi mitmed valimisprogrammi osad. Jürgen Ligi, Rein Lang ja Keit Pentus tutvustasid volikogule majandusprogrammi ja vastasid küsimustele. Taavi Rõivas, Hanno Pevkur ja mina kandsime ette sotsiaal-, töö- ja terviseprogrammi ning samuti vastasime küsimustele. Loomulikult ei puudunud volikogult ka erakonna esimehe sissejuhatav kõne ja erakonnakaaslaste küsimustele vastamine.

Laupäevane Järva Teataja avaldas, et Reformierakonna ase-esimees ning rahandusminister Jürgen Ligi kandideerib Järva-ja Viljandimaal. Loomulikult tekitas see uudis teiste erakondade ja üldse oponentide seas tormi. Eks nad olid salamisi lootnud, et üks meist (fraktsiooni esimees Peep Aru või mina) võtab ringkonnas eestvedamise oma peale, aga võta näpust. Reformierakonnal on siin ringkonnas suured eesmärgid ja nende nimel tuleb lahingusse eesvõitlejaks tähtsuselt teine mees erakonnas. Lõplik kandidaatide meeskond selgub detsembri keskpaigaks. 

Pühapäeval tähistame esimest adventi ning muuhulgas süütasime küünlad nii Tartu kui Paide kalmistul.

2 thoughts on “Euroopa parim Järvamaal”

 1. Tere! Olen võhik, ei tea millisest ‘soojast õhust’ on jutt?Tervitused Teile,T6nis Kõiv,ja häid,saabuvaid,jõule!

  1. Tere,
   tänan heade soovide eest. “Soojaks õhuks” nimetame Kyoto protokolliga kokkulepitud heitkoguste ühikuid, mida Eesti riik müüb ja mõni välisriik, pank või ettevõte ostab. Ostetud raha eest tuleb Eestis investeerida energiasäästu suurendamisse, et väheneks õhku paisatava CO2 hulk. Meie kasu on, et üks hoone saab soojapidavaks ning küttekulude pealt saab kokku hoida. Aga aitab nüüd tööjutust.
   Soovin omalt poolt rahulikku jõuluaega ning parimat uut aastat!

   Lugupidamisega

   Tõnis

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga