Eesti Kontsert esitles Paide Kontserdimaja

Täna kutsus Eesti Kontsert Estonia talveaeda kokku pressikonverentsi, et tutvustada Eesti Kontserdi viienda kontserdimaja projekti. Plaanis on rajada Tallinna, Tartu, Pärnu ja Jõhvi kõrvale kontserdimaja ka Paidesse, Eestimaa südamesse.

2003 aastal osalesin linnapeana Paide kultuurikeskuse visiooni ja arengukava koostamisel. Praegune kultuuriminister Laine Jänes mõtles samuti kaasa, olles siis värskelt Tartu Kontserdimaja juhi kohalt abilinnapeaks siirdunud. Tol ajal oli Eesti Kontserdi kindel seisukoht, et üle nelja maja nad ei tee. Jõhvi kontserdimaja avas uksed 2005 a oktoobris ning nüüd on kontsertorganisatsiooni seisukoht muutunud. Õnneks.
 Eesti Kontserdi juht Aivar Mäe annab innervjuud Paidest pärit ERR-i korrespondendile.
 
Paide kontserdimaja loomine nõuab ulatuslikku koostööd. Nii riigi tasemel, mille heaks näiteks oli ühe pressikonverentsi laua taha saadud erinevate erakondade Järva-Viljandimaalt valitud Riigikogu liikmed, maavanem ja linnapea.
Väga tõsist koostööd on vaja Järvamaal, sest üheks oluliseks investeeringu (kokku 130 mlj krooni) katmise allikaks on plaanitud kohalike omavalitsuste investeeringute toetusprogramm (KOIT). Järvamaa võimalused KOIT programmis piirduvad 65-70 miljoniga. Kontserdimaja tarbeks on vaja vähemalt 50!!! Maavanem Üllar Vahtramäel on koos Paide linnaga suur töö ees.
Paide linnas on aga vaja ära otsustada, kas küsida KOIT-kavast raha kontserdimaja või ühisgümnaasiumi jaoks. On ju ilmne, et kahte korraga ei saa. Isegi ühe saamiseks tuleb kõvasti tööd teha. Samuti peab selgitama, kas Paide linna viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud laenukoormus üldse lubab uut laenukohustust võtta.
 
Tänase pressikonverentsi muutis meeleolukaks teadmine, et just täna on Paide Kultuurikeskuse direktrissil Ülle Mülleril sünnipäev. Kingituseks sai ta kõvasti tööd juurde kontserdimaja projektiga. 
 
Küsimusi on veel palju õhus ning neile tuleb vastused leida. Reformierakonna Paide piirkond eesotsas Tarmo Altiga andis osadele küsimustele vastuseid üleeile toimunud rahvakoosolekul Paide kultuurikeskuse väikeses saalis. Seal vastuseta jäänud küsimustele leitakse omakorda vastused ja edastatakse avalikkusele. Paide reformikad on võtnud kontserdimaja projektis selguse toomise ja inimestele edastamise oma südameasjaks.
 Paide süda oli täna Estonia ees möödujaid rõõmustamas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga