Suur majanduskonverents ja filmigala
Tõnis Kõiv • December 6, 2010
Suur majanduskonverents ja filmigala
Reedel paisati Reformierakonna Suurel Majanduskonverentsil välja lühikese aja jooksul palju häid mõtteid ja laupäeval toimus Solarise keskuses erakordne sündmus – Eesti võõrustas Euroopa Filmiauhindade väljaandmise galaõhtut.
Swissotelis toimunud Reformierakonna majanduskonverentsile jõudsid muude pakiliste toimetuste tõttu alles ajaks, kui ettevõtjad esitasid 6 minuti jooksul „tuleviku peegelpilti ettevõtjate Eestist“.
Lavale pääsesid vaid tõelised tegijad, kel oli midagi öelda. Üks rääkis sellest, kuidas Abu Dhabi raha on väga soodne Eesti kaudu Hiinasse investeerida ja et talendid koju ei pruugi tähendada võõrsil elavate inimeste füüsilist kojutoomist. Nad on siis ka kodus kui me neid märkame ja nende oskusi kasutada suudame. Teine ettevõtja aga oli veendunud, et kodumaise toidutööstuse edu ses näljases maailmas on garanteeritud kui on hea kaubamärk ja kohalik firma. Kolmanda ettevõtja arvates peab iga ülikool olenemata erialast andma tudengile ka ettevõtlusõpet. Siis suudab tudeng oma sündivas heas ja uuenduslikus idees rahateenimise võimalust näha ja seda ka realiseerida. Sotsiaalmaksule ülempiirist ehk laiemalt meie kõrgetest tööjõumaksudest rääkisid päris mitmed. Mõttelend oli haarav ja saalisolijatel huvitav. Päeva lõpetas Reformierakonna esimehe arvudest ja võrdlustest tulvil lõppsõna, mis andis osalejatele kindlustunde – Eesti riiki on hästi juhitud ja tulevikkusuunatud otsusteks-valikuteks on eeldused loodud.
Euroopa Filmiauhindade galale on raske hinnangut anda, sest meie abikaasaga seda televiisorist ei näinud. Kohapeal vaadates jättis küll väga hea mulje. Ei ühtegi ebameeldivat seika kogu pika õhtu jooksul. Auhinnagalal jätkus nii naeru kui liigutusest pisarat silmast kiskuvaid momente, nauditavat muusikat ja muidugi vahepalad. Need olid originaalsed ja meeldejäävad.
Natuke võiks norida õhtujuhi Märt Avandi valimisest tehtud filmijupi üle – no kust muuseumist selline jube klahvidega telefon välja võeti?! Skype kasutavas Eestis ei ole selliseid telefone, meile ei ole enam taksofonegi. Tegelikult on Eestis muu Euroopaga võrreldes ikka väga palju e-teenuseid ja mobiil-teenuseid kasutusel ning seda oleks võinud ka näidata. Aga see oli siiski pisike vaieldav detailike üldiselt ideaalsel pildil.
Peale auhinnagalat ja õhtusööki jätkus kontserdimaja laval järelpidu. Sofia Rubina ja DJ Julm olid samuti tasemel ja nende pilli järgi võis üheaegselt tantsimas näha Tallinna linnapead, väliskülalisi ja Signe ja Kalju Kivit ja paljusid teisi.
Oli ka Järvamaaga seotud inimesi nagu perekond Napad, kes teatavasti Koerus asuvast tehasest Võluvett üle Eesti levitavad. Filmigalal oli sest veest saanud hoopis Wisewater (tark vesi), kuid vee maitsele nimemuutus küll mingit mõju ei olnud avaldanud. Nimelt maitset ei olnudki ja ega seda ei saagi ju olla. Vesi on teatavasti ilma maitseta ja värvuseta vedelik:) Filmigala külalistele meeldis aga vesi väga, sest seda joodi ohtrasti (mitte ainult vett muidugi…).
Nii pr Tiina Lokk kui hr Peeter Rebane (koos tiimiga loomulikult) said väga hästi hakkama väga märkimisväärse ürituse korraldamisega. Suur-suur tänu!



