Keskkonnateadlikkus tõuseb märgatavalt
Tõnis Kõiv • April 26, 2011
Keskkonnateadlikkus tõuseb märgatavalt
Keskkonnainvesteeringute keskuse nõukogu otsustas toetada keskkonnateadlikkuse projekte, sealhulgas Järvamaa omi summas 23 049,16 eurot ja Viljandimaa omi summas 32 187,53 eurot
Enne Riigikogu valimisi korraldasime Järvamaal üritustesarja nimega Kellaviietee, mille pealkirjaks oli „Kust raha saab?“. Muuhulgas informeerisime inimesi võimalusest taotleda keskkonnateadlikkuse suurendamiseks raha Keskkonnainvesteeringute keskusest. Järvamaa oli varasemalt silma paistnud vähese projektide arvuga. Teatavasti kui raha ei küsi, siis ei saa ka anda.
Seekord oli Järvamaalt tervelt 11 projekti ning kõik said hindamisel piisavalt punkte ja leidsid toetust ka nõukogus. Projektid järgmised: Järvamaa mõisakoolide keskkonnalaager, Õuesõppe tund – Kabala põhikooli õpilased avastamas Setomaad, Imavere põhikooli õpilaste loodusretk Kalevipoja Kojas, Väätsa põhikooli õppereis Soomaale, Keskkonnateadlik külainimene Järvamaal, Tunne oma sõpru looduses, Vahetu elamusõpe loomade ja loodusega Kesklinna lasteaias, Noorte keskkonnapäev ja vabatahtlike keskkonnalaager „Mine metsa…“ Imaveres, Laupa kooli õpilastel on taaskasutus IN, Järvamaa noorte keskkonnaalane projekt „Hoia metsa 2011“ ja TÜ Türi kolledži üliõpilaste õppeekskursioon ja üliõpilastööde tunnustamine. Suur tunnustus projekti kirjutajatele!
Viljandimaalt kvalifitseerus 18 taotlust, neist kõik said hindamisel piisavalt punkte. Sellegipoolest otsustas nõukogu töörühma ettepanekul paari projekti maksumust täpsustada (loe: vähendada) ja mõne projekti puhul tuleb veel andmeid täpsustada enne lepingu sõlmimist. Projektid järgmised: Marjad looduses – söö, ära söö; Õpime loodusest; Suure-Jaani Huvikooli lilleseade suvelaager Tagametsas; Loodus õpetab Kõidama lasteaias; Head lapsed kasvavad metsaga; Kildu kooli õpilaste ekskursioon Tartu Loodusmuuseumisse; Õuesõppe programmi II etapp: Taimed ja rinded Holstre kooli pargis ja metsas; Looduskoolitus mängupesas; Sürgavere lapsed Soomaa rahvuspargi koprarajal; Looduselamus talvel; Õppeekskursioon „Vee tähtsus looduses ja inimeste elus“; See inimene on rikas, kes on palju õppinud; Saarepeedi lasteaia lapsed loodussõbralikuks; Sügisprogrammid Tipu looduskoolis; Looduslodja õuesõpperetked Viljandimaal; Taastuvenergia lahendused meie elus; Kihnu looduse omapära avastamas; Vastemõisa lapsed loomaaias. Tunduvad vägagi huvitavad projektid, igati tublid koostajad.
Väike võrdlus ka. Läänemaalt sai toetuse 25 projekti summas 65 042,37 eurot, Raplamaalt 10 projekti summas 31 299,73 eurot, Jõgevamaalt 11 projekti summas 29 388,20 eurot. Arenguruumi on...