Tõnis Kõiv

Aprill, aprill...

Tõnis KõivApril 1, 2010

Aprill, aprill...

Eriti intensiivne märtsi eelviimane nädal Riigikogus kulmineerus kahepäevase Brüsselis käiguga. Tempo ei ole eriti raugenud ka sel nädalal. Mõnest sündmusest pikemalt.
Lisaks pensioniea tõusus kokkuleppimises ja istungi pikkuse venitamise lõppemises valis Riigikogu neljapäeval omale uued juhid. Tegelikult on nad küll samad, kes olid enne. Riigikogu esimeheks valiti 55 poolthäälega Ene Ergma. Esimeseks ase-esimeheks 52 häälega Keit Pentus ja teiseks ase-esimeheks 47 häälega Jüri Ratas. Pildil Keit Pentus kolleegide kingitud lilledega.
 
Peale istungi lõppu vaidlesime sotsiaalkomisjonis, kas korraldada veel eraldi koosolek pensioniea tõusu mõjude hindamise arutamiseks või mitte. Opositsioon nõudis häälekalt uut arutelu kohe järgmisel nädalal ehk märtsis. Kui aga komisjon otsustaski uue arutelu kasuks siis muutis opositsioon kiiresti meelt ja enam ei olnudki kiiret. Nüüd sobis juba 6.aprill küll. Ilmselt lootis opositsioon saada komisjonist eitavat vastust, et siis kõva kära teha, aga koalitsioonil ei ole midagi selle vastu, et veelkord pensioniea tõusu argumendid läbi arutada. Kordamine on tarkuse ema.
 
Sotsiaalkomisjoni lõppedes oli viimane aeg lennukile minna, et Helsinki kaudu Brüsselisse jõuda. Õhtul oli juba esimene koosistumine Euroopa Parlamendi liberaalide fraktsiooni ja rahvusparlamentide liberaalide esindajate vahel.
Reedel Euroopa Parlamendis jätkunud arutelul said sõna ka Euroopa Komisjoni volinikud Olli Rehn, Karel De Gucht ja Siim Kallas. Põhiliseks arutelu küsimuseks olid Euroopa 2020 strateegia, aga ka koostöö tihendamise võimalused rahvusparlamentide ja Euroopa Parlamendi vahel. Pildil vasakult teine Rehn ja tema kõrval Verhofstad.
Siim Kallasega kohtusin päeva teisel pooles veel, seekord juba tema ruumides. Väiksema seltskonnaga arutasime mitmete teemade üle, alates lennujuhtimise killustatusest tänases Euroopas kuni võimalustest korraldada paremini lennuühendust Tallinna ja muu maailma vahel, puutumata ei jäänud ka igipõline transiidi tuleviku teema.
 
Pühapäeval toimus Paide Kultuurikeskuse Lions klubi korraldatud heategevuslik kontsert. Esinejad olid tublid, süstisid saalisviibijatesse tubli annuse positiivsust ja rõõmu. Piletite müügist kogutud raha läheb noortekeskuse ja lasteabikeskuse vajadusteks, et lastel oleks seal huvitavam.
Lions klubi on juba aastaid heategevuslikku projekti vedanud. Tegevusi planeeritakse pikalt ette ning seetõttu saingi esimese kollase toetajapileti kontserdile soetada juba eelmise aasta novembris toimunud Järvamaa Messil. Viimase minuti otsustajad said veel enne kontserdi algust toetajapiletit osta. Nii ostsimegi abikaasaga teise pileti veel. Loodetavasti alustavad lõvid nüüd juba järgmise aasta kontserdi ettevalmistusi, milleks soovin neile edu! Pildile jäid lapsed, kes laulsid kevadist "kummikulaulu".
 
Esmaspäeval sai samuti head teha. Nimelt toetab Türi Rotary klubi, mille liige ma olen, koos teiste rotariaanidega Haiti maavärina ohvreid. Iga klubi liige annab oma rahalise panuse ning ühine ülekanne tehakse Rotary peakontorisse, kelle kaudu abi Haitile kohale jõuab. Maksin oma osa ära just esmaspäeval.
 
Teisipäev oli natuke vaiksem päev, sai rohkem kirjatööga tegeletud.
 
Kolmapäeval oli Reformierakonna fraktsiooni sotsiaal-ja keskkonnaküsimustega tegelev rühm visiidil Tartumaal. Alatskivi, Tõrvandi, Ülenurme, Puhja. Palju toredaid inimesi ja häid emotsioone, aga ka mitmeid probleemipüstitusi, millele lahenduste leidmisega tegeleda tuleb.