Anonüümsetest süüdistustest

Anonüümne süüdistus sellepärast anonüümne ongi, et ta ei põhine millelgi. Oma nime all ei saa ju valetada ja vassida, anonüümsuse katte all on see võimalik.

Järva Teataja kodulehele on keegi väga Sarapuu käekirjaga hakanud süstemaatiliselt laimavaid kommentaare kirjutama. Süüdistades alusetult, et minu korterikulud maksti linnapeaks oleku ajal linnakassast kinni. Vastan otse ja selgelt – ei makstud linnakassast kinni, kõik on minu palgast sendi täpsusega maha arvestatud. Teiste linnaametnike puhul samamoodi. Anonüümne kommentaator teab, et see nii on, aga levitab laimu ikka edasi.

Kui ma 1996 aastal linnapeaks sain, siis oli linnavalitsuses sisse harjunud komme, et linnavalitsuse raamatupidaja arvestas otse inimese palgast kommunaalkulud maha ja kandis linnavaraosakonnale üle. Mäletate, olid ajad, kus kommunaalmaksude võlgnevused olid suured ning otse arveldades püüti võla tekkimist vältida. Hiljem moodustati linnavaraosakonna asemel Paide Elamuhooldus, moodustati korteriühistuid, aga kommunaalkulude palgast mahaarvestamine jätkus. Ma ei pidanud õigeks, et linnavalitsuse raamatupidaja tegeleb inimestelt andmete kogumise, seejärel kommunaalmaksete ülekandmise ja palgast maha-arvestuse tegemisega, kulutades selleks tööaega. Sissejuurdunud tava lõpetamine ei ole kerge, kuid oma ametiaja teises pooles lõpetasin selle siiski ära.

Linnavolikogu revisjonikomisjon on oma töös mitmel korral "avastanud" kommunaalmaksete ülekanded, aga kui sinna kõrvale on pandud täpselt samas summas ametnike palgast maha-arvamised, on avastamise õhin kiiresti lahtunud. Nii ei olegi revidendid pidanud vajalikuks revisjoniaktis seda kirjeldadagi.

Olen rääkinud mitme inimesega ja küsinud nõu, mida anonüümsete süüdistustega ette võtta. On soovitatud mitte välja teha, samuti avaldatud lootust, et Sarapuu võiks endale ka kodulehe teha ja seal kõik oma mõtted üles riputada. Kahjuks eelistab ta aga anonüümseid kommentaare kirjutada. Jätkaku aga samas vaimus, ise teab, mis teeb.

Peale minu linnapea kohalt lahkumist on kolm erinevat kontrolli käinud linnavalitsuse kulusid kontrollimas. Esimene kontrollimine toimus 2004 aastal, seejärel kutsuti Sarapuu poolt lausa erikontroll Tallinna linnast, enne 2005 a valimisi tegi hoolega oma tööd ka linnavolikogu revisjonikomisjon. Kontrollijatel on olnud selge siht – leida mind kompromiteerivaid andmeid. Kuid ei saa leida seda, mida ei olegi olemas. Nii ei jäägi vastastel muud üle, kui anonüümselt valet levitada.

Tõnis Kõiv

Postitatud 21.veebr 2007

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga