Mitte ainult haisust

Istungitevaba nädal möödus kui linnutiivul, sest pea-aegu kogu aja täitis haisuraporti kokkukirjutamine. Kõige pikem oli laupäeva hommikuni veninud reede pärastlõuna…

Riigikogu keskkonnakomisjon on otsustanud, et koostada tuleb raport teemal Reoveesettest põhjustatud haisuhäiringu vähendamise võimalused. Suvel, sügisel on hoolsasti andmeid kogutud ning nüüd on kokkukirjutamise aeg. Kogu möödunud nädal kulus selle peale ning kulub seegi nädal, kõikide muude edasilükkamatute tegevuste kõrval.

Riigikogu täiendavast istungist, mis reedel kell 13.00 algas ja laupäeva hommikul kella poole kuue paiku lõppes, ei olegi nagu midagi kirjutada. Selles koosseisus juba kolmas järjestikune ööistung, enam ei ole uus ega huvitav. Küsivad ikka need, kes küsivad, kõnesid peavad samad näod, ka räuskavad ja joovad ikka samad. Üldine foon on siiski tüdimus või pigem (väliselt) emotsioonivaba vastupidamine. Eelis on noorematel ja sportlikematel.

Hoolimata pingutustest ei suuda vähemus väärata enamuse tahet võtta vastu riigi 2013 a eelarve ja sellega seotud seadused ning tõsta 5 protsenti pensione, kasvatada lastetoetusi, riigieelarvest palgasaajate sissetulekuid (palgafondi kasv 4,4 protsenti), alandada maksukoormat 0,6 protsendipunkti ulatuses jne, jne.

Mina püüdsin osasid kümneminutilisi vaheaegu täita Sofia Oksaneni uue raamatuga Kui tuvid kadusid. Pea pool jõudsin läbi lugeda, nädalavahetusel ka ülejäänu. Järjekordselt hea raamat Oksanenilt, mis sundis oma keerukuselt kaasa mõtlema ning paranoilisuselt kummitamagi jäi. Mida kõike on pidanud eestlased alles hiljuti läbi elama, kui “paindlikud” olema võõrvõimude pideval vahetumisel. Loodan, et igaüks, kes raamatut loeb, saab aru kui hindamatu tähtsusega on rahu ja vaba ühiskond.

Pühapäeval tähistasime perega esimest adventi, süütasime küünla ja tundsime rõõmu nii enda kui naabrite jõulukaunistustest. Rahu teie südamesse!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga