World Cleanup 2012 muudab maailma

New Yorgis ÜRO peakorteris toimunud Rahvusvahelise Parlamentidevahelise liidu (IPU) parlamentaarsel kuulamisel oli üheks teemaks noorte osalemine demokraatlikes protsessides. Tutvustasin kolleegidele kuidas maailmakoristuskampaaniat kasutada.

IPU Eesti delegatsiooni juht Tõnis Kõiv lausus oma sõnavõtus, et noorte kaasamise küsimuses on Eestil jagada mitmeid kogemusi.

„20 aastat tagasi viisid just noored Eesti jõuliste sammudega välja nõukogude süsteemist, riiki asus juhtima noor peaminister. Kui ühiskond on muutusteks valmis, siis tavaliselt noorte eestvedamisel muutused ka läbi viiakse,’’ ütles Kõiv.

Kõivu sõnul on noorte aktiveerimiseks hea võimalus kaasata neid erinevatesse kampaaniatesse. „Ühe võimalusena näen järgmise aasta 24. märtsist 25. septembrini toimuvat maailmakoristus World Cleanup 2012 kampaaniat. Eestist 2008. aastal alguse saanud kampaania põhineb vabatahtlikkusel ja soovil muuta kodukoha elu paremaks.“

Tänaseks üle maailma levinud kampaanias on osalemas üle 300 miljoni inimese, suur osa neistki on noored. „Kutsun üles kasutama World Cleanup 2012 kampaaniat noorte kaasamiseks oma koduriigis. Võib tunduda, et tegemist on väikese asjaga, kuid tegelikult muudetakse selle kampaaniaga tervet maailma,“ rääkis Kõiv.

„Oma näite varal saame öelda, et Eesti on muutunud puhtamaks, järelikult saavad puhtamaks ka teised riigid. Ebaseaduslike prügilate likvideerimise ja miljonite inimeste poolt läbi koristuse oma harjumuste muutmise järel saab maailmas puhast elukeskkonda tunduvalt rohkem. Seega lööge kaasa World Cleanup 2012 kampaanias ja muutke maailma,“ ütles parlamendisaadik.

ÜRO-s toimus IPU parlamentaarne kuulamine 28-29.novembril ning Eestist osalesid Eesti IPU delegatsiooni juht Tõnis Kõiv ja asejuht Jaan Õunapuu.

 

PS! 31.oktoobril täitus 7 miljardi elaniku piir meie planeedil. ÜRO aiale on hoiatusena tõmmatud reklaam. Mida rohkem elab Maal inimesi, seda rohkem on vaja iga tegevuse puhul mõelda säästlikkusele, muidu ei ole elamisruumi lihtsalt. Inimkond jätkab kasvamist…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga