Vastuvõtud ja valimised

Millest muust kui valimistest, aga ka EV sünnipäeva tähistamisest Järvamaal ja Estonias…

Alustades EV 93.nda sünnipäeva tähistamisest siis kõigepealt oli mul meeldiv võimalus pidada Türi Gümnaasiumi õpilastele pidupäevakõne. Aktus algas keskpäeval ning peale seda pidin kohe Tallinnasse kiirustama. Jõudsin Riigikogu saali väikese hilinemisega, aga siiski tunduvalt varem kui päevakorras jõudis kätte Kalmistuseaduse vastuvõtmise kord. Just nimelt see seadus oli viimane seadus, mille Riigikogu praegune koosseis vastu võttis. Seejärel ühispilt ja Riigikogu esimehe vastuvõtt Valges saalis. Seal ei saanudki pikalt olla, sest juba kella seitsmeks pidime abikaasaga jõudma Türi Kultuurimajja,  Järva maavanem Tiina Oraste ja Järvamaa Omavalitsuste liidu esimehe Triin Pobboli aastapäevavastuvõtule. Rohkem pilte näed galeriist.

Vastuvõtjate kõned oli sisukad ja positiivsed, ei mingit virisemist ega hädaldamist. Omaette väärtus oli kontsert-etendus “Ilus oled isamaa”, mille oli lavastanud Ave Miir. Türi orkester, segakoor Suisapäisa ja Türi noortekoor, ansambel Avaja ja Naized koos näitlejatega pakkusid väga hea elamuse. Elulise ja kaasaegse, tänapäeva inimeste ees seisvaid raskeid valikuid lahkava ja õpetliku. Tõesti väga hea etendus oli, suur tänu tegijatele, sh tehnilise teostuse eest.

Vastuvõtul anti Kalev Aunale üle Järvamaa Vapimärk tema teenete eest maakonna ees. Reformierakonda kuulub Kalev on juhtinud pikalt Türi linnavolikogu ja töötades pikalt keskkonna valdkonnas on üles ehitanud Keskkonnainvesteringute keskuse.  Palju õnne Kalevile ja ka tema abikaasa Milvile!

Järgmisel päeval Estonias toimunud EV president Toomas H. Ilvese vastuvõtu kontsert oli teistlaadi kui eelmisel õhtul Türil nähtu. Aga eks kõige tähtsam oligi ju presidendi kõne ning sealt tooksin välja paar momenti. Esiteks rõhutas Ilves uuesti väärtuste olulisust ja mõistis veelkord hukka nii välisriigist erakonna kampaaniaks raha küsimist kui ka maksumaksja raha kasutamist erakonna kampaaniaks (vahemärkusena – värske Paide Linnaleht on täis Riigikokku kandideerivate poliitikute näopilte, mõnel juhul isegi õigustatult, aga miks peab volinik maksumaksja raha eest inimestele oma kandideerimist põhjendama?!).

Teiseks rõhutas president eneseusalduse ja enesekindluse olulisust ning kutsus üles püstitama uusi sihte Eesti järgnevate aastate arenguks. Kindlasti on president lugenud Reformierakonna programmi ning teab, et meie oleme aastapikkuse töö tulemusena visandanud nii eesmärgi kui selle saavutamise tee. Mõistan, et president ei saa oma aastapäevakõnes hakata kiitma Reformierakonna programmi, pigem oligi üleskutse suunatud teistele erakondadele ja ühiskonnale laiemalt.

Laupäeval olid toredad kohtumised Türil ja Paides Silmabussi kampaaniaga

ning järjekordne Paide Vallitorni külastus. Kuna huvi on sedavõrd suur siis on mul plaanis korraldada 5.märtsil lausa kaks külastust, kella ühest ja kella kolmest. Viimase nimekiri on täis juba paar nädalat, aga kes praegu loeb ja soovib end registreerida 5.märtsi kella üheseks külastuseks siis palun – 5 vaba kohta veel on. Täitke aga registreerimisvorm ja saatke ära. Kui saabub kinnituskiri, oletegi registreerunud.

Esmaspäevast on avatud valimisjaoskonnad eel-hääletamiseks ning siis saab ka jaoskonnas anda oma häält kandidaadi nr 550 poolt:). Tänan siinkohal kõiki, kes on e-hääletusel juba oma hääle minu poolt andnud (ning mulle sellest teadagi andnud). Te olete teinud valiku Eesti edasise arengu huvides ja teie enda elatustaseme tõusu huvides.  See on hea valik.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga