Valitud :)

Valimised on toimunud ja hääled kokku loetud. Suur tänu toetuse eest! Nüüd jätkub igapäevane töö lubatu elluviimiseks, sealhulgas Järvamaa elu paremaks muutmiseks.

Reformierakonna toetus Järvamaal jäi praktiliselt 2007 a tasemele, kuigi Jürgen Ligi kogus esinumbrina suurema toetuse kui eelmisel korral Meelis Atonen. 2007 a koondusid reformikate toetushääled Järvamaal minule ja Üllar Vahtramäele siis seekord oli kandidaate neli ja toetuski jagunes ühtlasemalt.

Kogu Reformierakonna kandidaatide nimekiri Järva-ja Viljandimaal oli tugev ja kogus palju toetust. Meie kümne kandidaadi seast kogus kõige vähem hääli esmakordselt kandideerinud Jüri Hansen (319 häält). IRL-i ankrumehe saagiks langes 74 häält, sotsidel 43 ja Keskerakonnal 19.  Reformierakonnal oli lisaks headele kandidaatidele ka tubli kampaaniameeskond. Suur tänu siinkohal kõikidele abilistele!

Kõige suuremad muudatused toimusid siiski vasakteljel. Keskerakonna toetus vähenes ja sotside oma tõusis, Rahvaliit ja rohelised jäid üldse alla künnise. Sven Mikser tegi Järvamaa rekordtulemuse, lüües üle nii keskerakonna valijaid kui ka oma erakonnakaaslaste valijaid. Hääled koondusid Mikserile ning Marrandi jäi seekord parlamendist välja. Keskerakondlasest Paide linnapea lootis, et ta kogub lisaks enda häältele veel ka teises ringkonnas kandideerinud abikaasa hääled, aga võta näpust. Keskerakonna kandidaadid kogusid ühtlaselt väga vähe hääli ning nii saigi ainult Enn Eesmaa ringkonnast mandaadi riigikogusse minekuks.

Riigikogu XII koosseisus on tänase seisuga Järvamaalt Sven Mikser (SDE), Kaia Iva (IRL) ja Tõnis Kõiv (RE).

Lõpetuseks on foto valimissedelist, mis mulle palju rõõmu valmistas. Ilmselt sedeli täitjale samuti. Valimiskooli õpetusi järgides muidugi ei peaks oma emotsioone sedelil väljendama:)

PS! suuremat fotot näeb galeriist

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga