Valitsuskriis, Hiiumaa ja Sakala mängud

Nii võikski möödunud nädala kokku võtta. Mitmeid päevi vindunud punnseis valitsuses sai lahenduse, kui peaminister vabastas kolm ministrit ametist. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni maakonnavisiit viis meid seekord Hiiumaale ning laupäeval avati traditsioonilised Sakala mängud.

Ministrite vabastamisele eelnes lisaeelarve üleandmine valitsuse poolt, Reformierakonna ja IRL-i poolt töötukassaga seonduvate muudatuste eelnõu ning sotside arupärimise üleandmine Riigikogule samuti. Sealt edasi oli väga loogiline järeldada, et kolmandat koalitsioonipartnerit enam ei ole. Nii läkski kiri presidendile ministrite vabastamise kohta teele. President hoidis kinni traditsioonidest ja andis reaalsele paberile reaalse allkirja (ei mingit e-riiki) ning ministrid saidki oma kohustustest vabaks. Ei pidanud nad enam riigieelarve tasakaalu saamise peale mõtlema, võisid rahulikult nädalavahetust nautida.
 
Reformierakonna fraktsiooni maakonnavisiitide järjekord oli jõudnud Hiiumaa kätte, kus nii neljapäeva õhtul kui kogu reedese päeva toimus palju huvitavaid kohtumisi. Kuulsime Tohvri hooldekodu arendamise plaanidest ja kuna maavanem Hannes Maaseli sõnul on tegemist Hiiumaa prioriteetse objektiga, peaks plaanid lähiajal reaalsuseks saama. Artur Valk tutvustas Kõrgessaare Tervisemaja ja (sügav)külmunud kalatööstust. „Hiiumaa tervishoiuminister“ Vilma Tikerpuu juhatas meid nii Kärdla Puuetega laste ja noortekeskuses, perearstikeskuses kui haiglas. Saare eripära paistis välja igal pool. Mis see eripära siis on?! Soovitan endal vaatama, uurima minna. Siinkohal tänan kolleg Ene Kaupsi sooja vastuvõtu eest!
 
Laupäeval avati uduvihma kiuste Sakala mängud ning toimus Viljandimaa tantsupidu. Ligi tund aega kestnud avamise Vabaduse platsil lõpetas noorte meeste tuletoomise tants. Seejärel said kõik liikuda Spordihoonesse tantsupidu vaatama.
Rahvas Vabaduse platsil avamist jälgimas.
Viljandimaa omavalitsuste liidu esimees Andres Rõigas avakõnet pidamas. Paremas servas.
Meeste tuletoomise tants, esiplaanil Sakala ajakirjanik Rannar Raba 
Spordihoone fuajees oli väljas hiigelsuur Mulgi kübar
 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga