Valimistulemused Järvamaal, TÄIENDATUD

Reformierakond võitis Järvamaa kahes suurimas omavalitsuses, Türil ja Paides juurde hulgaliselt uusi valijaid. Türil lisandus lausa 324 uut toetajat ja 2 lisakohta volikogus. Paides 228 uut toetajat kuid sama esindatus volikogus.

Paide valimiste võitjaks võib pidada kahte erakonda, IRL-i ja Reformierakonda. IRL sai valijatelt teenitult tasu suurte ehituste eest ning nüüd muidugi ka kohustuse ära lahendada ehitusteks võetud hiigelsuure laenukoormaga seonduvad probleemid. Reformierakond suutis opositsioonis olles kasvatada toetajaskonda olukorras, kus heade aegadel viidi ellu kõik varasemate linnavalitsuste ettevalmistatud projektid ja lindilõikamist ning asfalteerimist jagus igasse aastasse. Tavaliselt jäävad sellistel puhkudel opositsioonile vaid tühjad pihud, aga me isegi kasvatasime veel toetust. Meie linnapea kandidaat Üllar Vahtramäe teenis välja 336 valija toetuse ning volikogu esimehe kandidaat Tarmo Alt tegi oma seni parima tulemuse – 115 toetushäält.
 
Paide linnavolikogu valimiste suurim kaotaja on selgelt Keskerakond. Nad kaotasid Paides liidripositsiooni ja ühe koha volikogu laua taga. Ilmselt ikka jõudis osade valijateni teadmine, et laenu on küll tore võtta, aga laenud tuleb koos intressidega ka tagasi maksta.
 
Ühe koha volikogus said nii sotsid kui ka noorte nimekiri.
 
Türi vallas võttis hea tulemuse IRL, kuid palju ei jäänud maha ka sotsiaaldemokraatlik valimisliit. Nagu juba eelnevalt öeldud, kasvatas Reformierakond oma kandepinda kahe volikogu liikme võrra. Meil tundub olevat ka kaalukeele roll uues volikogus.
Ühe koha Türi volikogus sai ka keskerakonna nimekiri.
Põhiküsimus Türil saab olema, kumb kahest suurest saab võimule ning kellest tuleb uus vallavanem. Eks omajagu vaidlusi tekib ka linnapea koha ümber, kui see ikka täitmisele (valimisele) läheb.
 
Ülejäänud omavalitsustest Järvamaal tuleb märkida Reformierakonna head tulemust Koigi ja Ambla vallas. Esindatus on jätkuvalt olemas ka Imavere, Paide, Kareda, Järva-Jaani, Roosna-Alliku volikogudes. Viimasesse kandideerinud Arvo Sarapuu sai muide tervelt 9 toetushäält.
 
Meil on väga hea meel, et valimisaktiivsus sedavõrd kõrgeks tõusis, suur tänu kõikidele valijatele.
Eriline tänu kuulub loomulikult reformierakonna toetajatele.
 
PS! Türil oli häältelugemisel väike segadus, mis esmaspäeva jooksul ära klaariti. Kõigepealt loeti volikogu liikmeks Peeter Särg, aga hilisemal häälte korduval ülelugemisel selgus siiski, et Peetri asemel saab volikokku hoopis Reet Länkur. Kuna mõlemad kuuluvad valimisliitu Sotsiaaldemokraatlik valik siis mandaatide jaotuses muudatusi ei toimunud. Kui aga Aivo Prüssel jätkab vallamajas siis saab Peeter Särg siiski tema asendusliikmena volikokku.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga