Valikud teeristil olles

Kujutame ette, et oleme jõudnud oma pidevas liikumise nelja tee risti. Edasi saab minna nii vasakule kui paremale, otsegi saab, rääkimata tagasi pööramisest. Nüüd oleks vaja plaani või kava, kuhupoole siis edasi liikuda.

Just sellisel ristteel seisab Eesti riik praegu oma elektrimajandust edasi arendades. Edasi liikumiseks on ette valmistatud Eesti Elektrimajanduse arengukava aastateks 2008-2018, mis sisaldab nelja erinevat strateegilist valikut (http://www.mkm.ee/index.php?id=321328). Ristmiku näidet kasutades on üks valik paremale, teine vasakule, kolmas otse ja neljas tagasi pöördumiseks. On üheselt mõistetav, et kui Eesti ei tee valikut ühe neljast strateegilise suuna kasuks, jääme ristmikule seisma.

Eesti Vabariigi Valitsus peab lähiajal otsustama, milline strateegiline valik tuleb elektrimajanduses teha. Lihtsustatult, kas võtta suund tuumaenergia kasutuselevõtuks või mitte.  Majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Partsil on vastutava ministrina õigus (ja ka kohustus) minna valitsuse ette elektrimajanduse arengukavaga aastateks 2008-2018. Kui valitsus jõuab strateegilises valikus kokkuleppele, liigub Eesti edasi. Vastasel juhul jääme järgmiseks kümneks aastaks teeristile konutama.

Pikemalt samal teemal tänases Postimehes: http://www.postimees.ee/?id=59385

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga