Riigikogu ööistungil teisel lugemisel olnud Töölepinguseaduse muudatused said läbi hääletatud ning teine lugemine lõpetatud.
Keskerakond ja Rahvaliit võtsid vaheaegu, mis tööseaduse arutelul eriti kohatu tundus. Saavad ju kõik aru, et vaheaegu ei võetud mitte töö tegemiseks vaid lihtlabaseks venitamiseks, tähelepanu endale tõmbamiseks.
Opositsiooni tegelik huvi
Uus Töölepinguseadus on koostatud tööandjate ja töövõtjate ning valitsuse koostöös. Protsessis on osalenud kolme koalitsioonierakonna esindajad. Riigikogus on püütud kaasata ka opositsiooni, aga nad ei ole olnud huvitatud. Näiteks sotsiaalkomisjoni korraldatud töölepinguseadust teemalisel kahepäevasel arutelul ei osalenud ühtegi keskerakondlast, sama õiguskomisjoni puhul. Tuleb vaid üle korrata varasemalt öeldut, et eks neil ole siis lihtsam vastu olla, kui täpselt ei tea, mis seaduseelnõus kirjas on. Õnneks on arusaamade paljusust ka opositsioonierakondade sees, sest kuulsime eile saalis ühe ja sama erakonna esindajate poolt nii täiesti vastu kui üldiselt pooldavat sõnavõttu eelnõu kohta.
Õhku, õhku on vaja!
Olen jätkuvalt arvamusel, et Eesti vajab uut Töölepinguseadust nagu õhku, sest ilma selleta me oma majandust uuele kasvule ei pööra. Praegune Eesti tööturg on jäik ja uute töökohtade loomine raskendatud. Mida varem muutuvad paindlikumaks me töösuhted, seda kiiremini hakkavad tekkima uued töökohad. Seepärast langetaski koalitsioon riigimeheliku otsuse jõustada uus seadus juba 1.juulist 2009.
Uus Töölepinguseadus annab töötajatele lisavõimalusi täiend- ja ümberõppeks, muudab konkreetseks ja arusaadavaks töötaja materiaalse vastutuse, suurendab töötaja kindlustunnet, sest töötukassa hüvitis suureneb 70 %-ni senisest sissetulekust (täna 50%), hüvitisele tekib õigus ka omal soovil lahkujail. Väikeettevõtjatel tekib võimalus saada Töötukassast hüvitist, millist võimalust täna ei ole. Tööandjad aga saavad võimaluse paindlikumalt reageerida muutustele, et ettevõte säilitaks konkurentsivõime ja töötajad töö.
7 sammu
Töölepinguseaduse varasem jõustumine on üks osa Reformierakonna 7 sammust uue majanduskasvuni. Teistest sammudest saab lugeda siit: http://www.reform.ee/ee/poliitikad/seitse-sammu-uue-majanduskasvuni