Vaimne julgeolek

Kolmapäeva hommikul kogunesid Riigikogu konverentsisaali Eesti Rahvuslikust Palvushommikusöögist osavõtjad, et üheskoos arutleda ja kaasa mõelda vaimse julgeoleku kasvatamise teemal…

Eesti Rahvuslik Palvushommikusöök tõi 3.detsembril kokku sadakond Eesti poliitika-, kiriku-, ühiskonna- ja kultuuritegelast ning vabakonna esindajat.  Vaimne julgeolek oli Eesti Rahvusliku Palvushommikusöögi põhiteema, sellest rääkis Eesti suursaadik Venemaal Jüri Luik ja õigusteaduste doktor David R Young USA-st.

Avasõnu ütlemas, foto T.Rait
Avasõnu ütlemas, foto T.Rait

Ühe palvushommikusöögi juhina ning auesimehena ütlesin, et  me peame olema ülekaalukamad kui meie vaenlased. Meie vaim peab olema tugevam, et üle olla inimeste tekitatud kurjusest, vägivallast ja terrorist.  Eesti Rahvuslikul Palvushommikusöögil räägitu ja kogetu tugevdab meie vaimset julgeolekut, aitab meil olla võimsam kui kurjus, võimsam kui meid valitsevad ohud ja negatiivsed mõtted, võimsam hirmust.  Meie vaim on tugev, meie vaimne julgeolek on tugev.

Teine juht ja auesimees, Eesti Naisliidu esinaine Siiri Oviir lisas, praegusel keerulisel ajal peame olema vastutustundlikud selles mida räägime, mis sõnumit jagame. Enne valimisi veedab meie poliitiline eliit palju rohkem aega rahva seas ning on väga oluline millist sõnumit jagame. On see sõnum hirmust ja suutmatusest midagi muuta või aus, julguse ja teotahte sõnum.

Vaimset julgeolekut kasvatama kogunes sadakond inimest. Foto T.Rait
Vaimset julgeolekut kasvatama kogunes sadakond inimest. Foto T.Rait

Muusik ja tänapäevase vaimuliku muusika looja Timo Lige esitas laulud, mis olid palvushommikusöögi ürituste jaoks loonud.

Palvushommikusöögil on tavaks, et lõpupalve ütleb Eesti Kirikute Nõukogu ühe liikmeskiriku juht. Seekord pidas lõpupalve Rooma Katoliku kiriku piiskop Philippe Jourdan, mille järel luges Meie Isa palve EELK peapiiskop elekt Urmas Viilma ning õnnistussõnad ütles EELK peapiiskop emeritus Andres Põder.

Palvushommikusöögi eesmärk on tekitada dialoogi sellistes kogu Eestit puudutavates küsimustes olgu need väärtushinnangud, noorsugu ja perekond.  Palvushommikusöök on rahvusvaheline sündmus, mis toimub üle maailma rohkem kui 160-s riigis ning igal aastal ka Euroopa Parlamendis. Eestis toimub palvushommikusöök lisaks Tallinnale veel mitmes Eesti linnas, suurim neist jaanuari alguses aset leidev Lõuna-Eesti palvushommikusöök Tartus.

Triin Rait,  David R Young, Jüri Luik, Siiri Oviir, Tõnis Kõiv, Miguel Zayas
Triin Rait, David R Young, Jüri Luik, Siiri Oviir, Tõnis Kõiv, Miguel Zayas

Eesti palvushommikusöök sünnib Eesti Evangeelse Alliansi ja Eesti Kirikute Nõukogu koostöös tegevtoimkonnaga, mida juhivad pastor Miguel Zayas, vaimulik ja eetik Meego Remmel ning misjonär Triin Rait.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga